سامانه دریافت مالیات نقل وانتقال خودرو راه اندازی شد

به گزارش لنجان بلاگ، معاون سازمان امور مالیاتی با اعلام خبر راه اندازی سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو گفت: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت می توانند با ورود به سامانه مزبور، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند.

سامانه دریافت مالیات نقل وانتقال خودرو راه اندازی شد

هادی خانی، معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو هم اکنون در استان سمنان به صورت پایلوت اجرا شده و در هفته های آینده در سراسر کشور به بهره برداری می رسد. با ایجاد این سامانه، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک به وسیله پنجره واحد مالیاتی میسر شده است.

خانی توضیح داد: این اقدام در راستای اجرای ماده (30) قانون مالیات ارزش افزوده انجام شده است و بر همین اساس، سازمان امور مالیاتی کشور اقدام به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو نموده که این خدمت، شرایطی را فراهم می سازد تا شهروندان بتوانند پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک و به صورت الکترونیکی مالیات خود را پرداخت نمایند.

وی اظهار کرد: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت با ورود به سامانه مزبور، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند و در صورتی که انتقال دهندگان از پرداخت مالیات استنکاف نمایند، در هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر اسناد رسمی، از ارایه خدمات به ایشان و یا انتقال سند جلوگیری می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1384

به "سامانه دریافت مالیات نقل وانتقال خودرو راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه دریافت مالیات نقل وانتقال خودرو راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید