ساحل شلوغ و پر هوادار در ساردنیا ایتالیا پولی شد

به گزارش لنجان بلاگ، ساحل پلوسا ایتالیا با آن آب های فیروزه ای و ماسه های سفید در شمال غربی جزیره ساردنیا (ساردنی) ایتالیا، در تعطیلات تابستان محبوبیت زیادی برای مسافران و گردشگران دارد، اما قرار است از این به بعد دسترسی به این پلاژ رؤیایی پولی بشود.

ساحل شلوغ و پر هوادار در ساردنیا ایتالیا پولی شد

با ما همراه باشید و با تورهای لحظه آخری ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

بر اساس تصمیم استانداری استین تینو که این پلاژ در آنجا واقع شده، قرار است این اقدام به منظور کاهش ازدحام جمعیت و محافظت از محیط زیست در فصل تابستان و به طور دقیق تر از اول ماه ژوئن شروع گردد. به این ترتیب، هر فرد بالای 12 سال باید برای دسترسی به این ساحل 3 و نیم یورو ورودی بپردازد و شمار ورودی ها نیز به هزار و 500 نفر در روز محدود خواهد شد.

آنتونیو دیانا، استاندار استین تینو با اعلام این خبر و اعلام این که ازدحام جمعیت سبب تخریب محیط زیست ساحلی و دریایی در این منطقه می گردد، یادآوری کرد که در بعضی سال ها شمار مسافران ورودی به پلوسا به 5 هزار نفر در روز هم رسیده است.

قرار است نگهبانان هر روز در ورودی پلاژ به دارندگان بلیط یک دستبند رنگی از جنس مواد تجزیه پذیر بدهند و آنها را از رعایت مقررات تازه از جمله ممنوعیت آوردن دخانیات و حیوانات آگاه نمایند.

پول ورودی دریافت شده از مسافران برای پرداخت بهای آب دوش های عمومی و همچنین برای نگهداری و نظافت ساحل ، ماسه ها و پیاده روها استفاده می گردد.

ساردنی (ساردنیا) منطقه ای با گردشگری رو به رشد است به طوری که تنها در سال 2017 بیش از 3،1 میلیون گردشگر از این جزیره زیبای مدایترانه ای بازدید کردند. با این حال این صنعت پر رونق، گرفتاری ها و نگرانی هایی را هم برای ساکنان جزیره به همراه داشته است. در همان سال 2017، به دلیل شکایت های زیادی که مسئولان جزیره در خصوص تخریب ماسه های ساحلی دریافت نموده بودند، برای موارد برداشت و تخریب شن و ماسه در این جزیره، مجازات جریمه تا 3000 یورو وضع کردند.

منبع: یورونیوز

منبع: چمدان
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 191

به "ساحل شلوغ و پر هوادار در ساردنیا ایتالیا پولی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل شلوغ و پر هوادار در ساردنیا ایتالیا پولی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید