زمان آزاد سازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران : سخنگوی سهام عدالت گفت: اکنون شرایط بازار به نحوی است که امکان فروش سهام عدالت وجود ندارد و به همین دلیل به آزادسازی 60 درصد این سهام اکتفا شده است.

زمان آزاد سازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ،حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت در مورد آزادسازی کامل سهام عدالت، اظهار کرد: آزادسازی عبارت هستند از انتقال مالکیت و مدیریت دارایی ها به مشمولان سهام عدالت، که چنین بحثی تا کنون طی 5 مرحله اجرا شده و ما اکنون وارد حساس ترین بحث آزادسازی شده ایم.

او اضافه نمود: در حال حاضر در ششمین مرحله بحث آزادسازی که مربوط به واگذاری شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به سهامداران غیر مستقیم است، قرار داریم که اگر این مرحله به درستی صورت گیرد تمام مراحل آزاد سازی اجرا شده است.

سخنگوی سهام عدالت گفت: فروش سهام عدالت بستگی به شرایط بازار سرمایه دارد، به سبب آنکه شرکت هایی که زیر مجموعه سهام عدالت هستند در بازاری قدم گذاشته اند که لازمه خرید و فروش سهم در آن وجود خریدار است.

او توضیح داد: با توجه به اینکه هم اکنون شرایط بازار به نحوی است که امکان فروش سهام همه متقاضیان وجود ندارد، به همان میزان 60 درصد اکتفا شده است. به محض آنکه بازار قابلیت عرضه تمامی سهم های زیر مجموعه سهام عدالت را پیدا کند، حکم عرضه آن ها به عنوان یک ابزار تعادلی از جانب شورای عالی بورس صادر خواهد شد.

فهیمی اعلام کرد: اکنون وضعیتی به وجود آمده که بازار متعلق به سهامداران سهام عدالت است، به همین خاطر از سهامداران می خواهیم شرایط خاص بازار را در نظر داشته باشند؛ به طوری که بازار را به وسیله عرضه های نامتعارف خراب ننمایند، چرا که در حال حاضر سهامداران سهام عدالت مهم ترین بازیگران بازار سرمایه هستند.

او در ادامه در مورد قابلیت فروش 30 درصد از سهام شرکت های استانی به دست هیئت مدیره پس از انجام فرآیند انتخابات، گفت: اولین و مهم ترین معیار در بحث سرمایه گذاری طرح های توجیهی است و تا این بحث به خوبی صورت نگیرد، ابلاغیه ای در این خصوص صادر نخواهد شد.

سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد: چنانچه مدیران شرکت های سرمایه گذاری تصمیم بگیرند که منابع را تبدیل به وجوه نقد نمایند تا بتوانند در سطح ملی یا بین المللی سرمایه گذاری نمایند؛ طبیعتا اولین معیارمان برای پذیرش توجیه مالی طرح مورد نظر هیئت مدیره استان ها خواهد بود، به سبب آنکه سهامداران این شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت باید از پروژه های عمرانی که هیئت مدیره در آن سرمایه گذاری می نمایند، منتفع شوند.

او در پاسخ به این سوال که امروز مجمع عمومی فوق العاده چند شرکت برگزار گردید، گفت: تا به امروز دو استان مجامع عمومی فوق العاده شان برگزار گردیده و 2 استان دیگر تا سرانجام وقت امروز مجامع شان برگزار خواهد شد.

سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد: امروز چهار استان اعم از قزوین، هرمزگان، کرمانشاه و گیلان مجامع شان بازگشایی می گردد و مردم این امکان را خواهند داشت که در مجامع آن حضور یابند؛ به هر حال آن چیز که مسلم است برای رسمیت مجمع باید حداقل نصف به اضافه یک سهامداران حضور داشته باشند.

فهیمی گفت: اگر به هر دلیلی اشخاص نتوانستند در دوره اول مجمع حضور یابند و مجمع تشکیل نشد، دعوت نامه دیگری به آن ها ابلاغ خواهد شد که در آنجا حتی اگر تعداد سهامداران به 50 درصد هم نرسد، طبق قانون تجارت مجمع برگزار خواهد شد.

او توضیح داد: تا به امروز استقبال سهامداران نسبت به حضور در مجمع ها خوب بوده است، ولی انتظار داریم که تعداد بیشتری در این مجامع حضور یابد.

سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد: تا به امروز برای انتخابات هیئت مدیره بیش از دو هزار نفر شرکت نموده اند که از این میزان تعداد 750 نفرشان مراحل تایید صلاحیت را طی کردند و اطلاعات مابقی متقاضیان هم در دست آنالیز است.

او اعلام کرد: در حال حاضر 10 کمیته برای آنالیز اطلاعات اشخاص متقاضی تشکیل شده تا اشخاصی که به عنوان کاندید انتخاب می شوند، صلاحیت لازم را داشته باشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 989

به "زمان آزاد سازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت" امتیاز دهید

11 کاربر به "زمان آزاد سازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آزاد سازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید