روش های مهاجرت به اسپانیا

به گزارش لنجان بلاگ، کشور اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به علت عضویت در اتحادیه اروپا مسافران باید برای ورود به این کشور ویزای شینگن داشته باشند. زبان این کشور اسپانیایی است و کسانی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارا هستند باید به این زبان مسلط باشند. در حال حاضر سیزده درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند که معمولا شهرهای مادرید و بارسلونا را ترجیح می دهند. اگر می خواهید درباره شیوه های مهاجرت به این کشور بیش تر بدانید با مجله دورونزدیک همراه باشید.

روش های مهاجرت به اسپانیا

اقامت اسپانیا به وسیله ازدواج

این شیوه یکی از آسان ترین شیوه های مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت دائم اسپانیا است. فردی که اقامت اسپانیا را دارد باید برای ازدواج با فردی که میخواهد با او ازدواج کند از سفارت اسپانیا تقاضا کند و مدارکی مبنی بر اثبات درستی این ازدواج ارائه نماید (تا صوری نبودن این ازدواج را تایید کند). هم چنین، این فرد باید استطاعت اقتصادی داشته باشد تا بتواند هزینه های اقتصادی همسر خود را بپردازد. در صورتی که ازدواج صورت بگیرد بعد از یکسال می توان برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کرد. خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

اقامت اسپانیا به وسیله کار

کارفرمایی که اقامت اسپانیا را دارد باید اعلام کند که به نیروی کاری مهاجر احتیاج دارد تا در شرکت او کار کند، تا بدین صورت فرد مهاجر بتواند به کشور اسپانیا مهاجرت کند. پس از اینکه سه ماه از تاریخ آگهی کاری گذشت و هیچ فرد اسپانیایی برای این کار استخدام نشد یک فرد خارجی می تواند برای این کار استخدام گردد و ویزای کاری دریافت کند. کسی که با این روش وارد کشور اسپانیا می گردد بعد از ده سال می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. خرید بلیط هواپیما تهران بارسلون

اقامت اسپانیا به وسیله تحصیل

این کشور شرایط تحصیلی خوبی در همه مقاطع تحصیلی دارد. بعضی دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی و بعضی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می نمایند؛ بنابراین، با یادگیری زبان انگلیسی می توانید در دانشگاه های این کشور به آسانی تحصیل کنید. تحصیل در این کشور هزینه نسبتا بالایی دارد (که با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما تغییر می نماید) و باید با جستجو در اینترنت و پیدا کردن دانشگاه مورد نظر از شرایط آن اطلاع پیدا کرد.

اقامت اسپانیا به وسیله پناهندگی

در ابتدا باید بگویم که این شیوه مهاجرت اصلا پیشنهاد نمی گردد؛ زیرا این شیوه مهاجرت برای کسانی است که در کشور خود به دلایلی مانند جنگ، درگیری های قومی، مذهبی یا سیاسی امنیت جانی ندارند. کسی که از این روش برای مهاجرت اقدام می نماید باید با ارائه مدارک ثابت کند که در کشور خودش امنیت جانی ندارد. این شیوه برای کسانی که شامل قوانین پناهندگی نمی شوند خطرناک و غیرقانونی است.

اقامت اسپانیا به وسیله سرمایه گذاری

این شیوه به دو طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری در کار امکان پذیر است. اگر در کشور اسپانیا ملکی را بخرید (قیمت ملک باید حداقل 500 هزار یورو باشد) می توانید ویزای شینگن شش ماهه را دریافت کنید. کسی که در این کشور ملکی را خریداری می نماید باید علاوه بر این خریداری ملک حتما مدارکی را ارائه دهد که نشان دهد او تمکن اقتصادی لازم را دارد. اگر به وسیله مهاجرت سرمایه گذاری اقدام کنید باید بعد از اینکه سرمایه خود را وارد این کشور کردید و توانستید ویزا بگیرید پنج تا ده سال هم در این کشور بمانید تا بتوانید اقامت دائم اسپانیا را بگیرید.

اقامت اسپانیا به وسیله تمکن اقتصادی

اگر فردی که درخواست مهاجرت به اسپانیا را دارد به طریقی بتواند ثابت کند که شرایط اقتصادی مناسبی دارد و می تواند هزینه زندگی خود و خانواده اش را پرداخت کند پیروز به دریافت اقامت با تمکن اقتصادی خواهد شد. در این شیوه احتیاجی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست و امکان تمدید آن خیلی راحت است. این روش بسیار سریع و آسان است و فردی که از این طریق مهاجرت می نماید به راحتی از بیمه های مختلف اسپانیا هم بهره مند خواهد شد.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1265

به "روش های مهاجرت به اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های مهاجرت به اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید