روسیه خبر حمله هوایی به مناطق غیرنظامی در ادلب را رد کرد

به گزارش لنجان بلاگ، وزارت دفاع روسیه اخبار بعضی رسانه ها درباره حمله هواپیماهای روسی به یک بیمارستان و نانوایی در منطقه کاهش تنش ادلب را تکذیب نموده و یادآور شد که جنگنده های نیروی هوایی این کشور هیچ مأموریت جنگی در این منطقه انجام نداده اند.

روسیه خبر حمله هوایی به مناطق غیرنظامی در ادلب را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل لنجان بلاگ به نقل از خبرگزاری تاس، و زارت دفاع روسیه بعضی اخبار درباره بمباران یک بیمارستان و یک نانوایی توسط هواپیماهای نظامی روسیه در استان ادلب را تکذیب نموده است.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای گفت: گزارش بعضی رسانه های خارجی مبنی بر بمباران یک بیمارستان و نانوایی در منطقه حومه جنوبی شهر ادلب سوریه توسط هواپیمای نیروهای هوا-فضای روسیه در تاریخ 30 ژانویه امسال (10 بهمن ماه) با واقعیت مطابقت نداشته و یک تحریک اطلاعاتی است.

وزارت دفاع توضیح داد که هواپیماهای نیروی هوایی روسیه در این منطقه از سوریه هیچگونه مأموریت جنگی انجام نداده اند.

پیش از این ، آژانس خبری آناتولی ترکیه گزارش داد که گفته می گردد جنگنده های روسی به تأسیسات غیرنظامی از جمله بیمارستان و نانوایی در منطقه کاهش تنش ادلب حمله نموده که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم غیرنظامی شده است.

گردان پلیس نظامی پس از انجام مأموریت های صلح در سوریه به اینگوشهیه بازگشت. این به لنجان بلاگ در سرویس مطبوعاتی منطقه نظامی جنوبی (منطقه نظامی جنوب شرقی) گزارش شد.

انتها مأموریت یک گردان پلیس نظامی روس در سوریه و بازگشت آنها به اینگوشتیا

این خبرگزاری همچنین در خبر دیگری یادآور شده ، دفتر مطبوعاتی منطقه نظامی جنوبی روسیه گفت که یک گردان از نیروهای پلیس نظامی که به مدت سه ماه مأموریت حمایت از صلح در خاک سوریه را به انتها رساندند، به جمهوری اینگوشتیای روسیه بازگشتند.

بر اساس این اطلاعات، حدود 300 نفر از نیروهای منطقه نظامی جنوبی روسیه، پس از سه ماه انجام موفقیت آمیز مأموریت ویژه خود در سوریه ، توسط چند فروند هواپیمای حمل و نقل هوایی ایل- 76 به یک فرودگاه نظامی در منطقه اوستیای شمالی منتقل شدند.

این نیروهای پلیس نظامی روسیه به همراه پزشکان نظامی ، وظیفه تامین امنیت در جریان اقدامات مشترک بشردوستانه و گشت زنی های نظامی روسیه و ترکیه در مناطق شمال سوریه امنیت را برعهده داشتند.

نیروهای پلیس نظامی همچنین وظایفی برای حافظت از تاسیسات مهم نیروهای نظامی روسیه ، تضمین برقراری نظم و امنیت غیرنظامیان در مناطق مسکونی آزاد شده در سوریه ، همراهی کاروان های بشردوستانه پزشکی و مواد غذایی را برعهده داشتند. این گردان وظایف خود در این رابطه را بطور کامل انجام داده و بدون هیچ تلفات و آسیبی به پرسنل به روسیه بازگشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 122

به "روسیه خبر حمله هوایی به مناطق غیرنظامی در ادلب را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خبر حمله هوایی به مناطق غیرنظامی در ادلب را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید