ذاکری: شاید در قهرمانی آسیا پیروز به کسب مدال شدیم، الان زمان انتقاد نیست

به گزارش لنجان بلاگ، مربی تیم ملی جودو گفت: تعلیق جودو فرایند تمرینات جودوکاران را برهم زد و سطح مسابقات قهرمانی آسیا نیز بسیار بالا است، اما هیچ چیز دور از انتظار نیست.

ذاکری: شاید در قهرمانی آسیا پیروز به کسب مدال شدیم، الان زمان انتقاد نیست

محمد مهدی ذاکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط ملی پوشان در آستانه مسابقات جودوی قهرمانی آسیا گفت: بعد از برطرف تعلیق فدراسیون جودو که با همت شبانه روزی فدراسیون جودو، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک رخ داد، توانستیم مجوز حضور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کنیم. با توجه به زمان کم برای برگزاری مسابقات انتخابی، مسئولان فدراسیون با خرد جمعی تصمیم گرفتند نفرات مدال آور مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در چین تایپه را به همراه بریمانلو و کرجی نایب به این دوره از مسابقات اعزام نمایند.

وی ادامه داد: تعلیق جودو باعث شد حق نفرات مدال آور ما در مسابقات قهرمانی آسیا ادا نگردد و آنها نتوانند در مسابقات جهانی شرکت نمایند. اینکه گفته می گردد نفرات ما برای حضور در این مسابقات جوان هستند را قبول ندارم و جودوکارانی مانند باغچقی، پرهیزگار و کامیابی هر کدام سه تا پنج مدال آسیایی دارند و در واقع سرمایه های آینده جودو هستند. این نفرات در عین جوانی، باتجربه هستند.

مربی تیم ملی جودو در مورد اعتراض جودوکاران سابق تیم ملی به بی توجه فدراسیون جودو در اعزام آنها گفت: در حال حاضر این تصمیم گرفته و دو مرحله اردو نیز پشت سر گذاشته شده است. حتی کامیابی، بریمانلو و محسن ذکریا مربی تیم ملی در قالب گروه اول به محل برگزاری مسابقات اعزام شدند و گروه دوم نیز فردا (دوشنبه) به قرقیزستان اعزام خواهد شد و دیگر وقت این صحبت ها نیست. در آستانه برگزاری مسابقات پیشنهاد می کنم همه برای تیم ملی دعا و از بچه ها حمایت نمایند.

ذاکری توضیح داد: در حال حاضر زمان این صحبت ها و نقدها نیست، اما بعد از سرانجام مسابقات وقت برای تحلیل وجود خواهد داشت. درست نیست که هر تصمیم فدراسیون با انتقاد بعضی ها روبرو گردد. آیا اگر بعضی از مخالفان با تیم اعزام می شدند اینگونه اعتراض می کردند؟ به عنوان عضو کوچک جامعه جودو از همه خواهش می کنم مسئله را شخصی ننمایند و ملی نگاه نمایند. مطمئن باشند پشت تصمیم فدراسیون خرده جمعی و نظر بزرگترها وجود دارد. باید به بچه ها در حال حاضر انرژی بدهیم تا با دست پر از مسابقات بازگردند و بعد از مسابقات نیز زمان برای برگزاری انتخابی و داشتن یک تیم پرقدرت وجود خواهد داشت.

وی در مورد دلیل اعزام نامرتب تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا تاکید نمود: شرایط حال حاضر مسابقات به خاطر ویروس کرونا متفاوت است. قرار بود همه اعضای تیم ملی در یک تاریخ اعزام شوند، اما به خاطر قوانین برگزاری مسابقات مجبور شدیم دو جودوکار خود را زودتر اعزام کنیم. طبق قوانین مسابقات حضور ورزشکاران 72 ساعت قبل از شروع مسابقات در این کشور الزامی است و بر همین اساس دو نماینده روز نخست ما در این پیکارها زودتر اعزام شدند.

مربی تیم ملی جودو در مورد توقع کسب مدال از نمایندگان جودو ایران گفت: جودو ورزش لحظه ها است و از طرفی به خاطر تعلیق ناجوانمردانه جودو ایران ریتم تمرینات جودوکاران ما بهم خورد. باید قبول کنیم جودوکاران ما در اوج آمادگی نیستند و سطح مسابقات نیز بسیار بالا است. قرعه در کسب نتیجه بسیار مهم است و ما نیز کوشش کردیم بچه ها را از لحاظ روحی، روانی و انگیزشی آماده کنیم. هیچ چیزی دور از انتظار نیست و شاید در مسابقات نیز پیروز به کسب مدال شدیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 935

به "ذاکری: شاید در قهرمانی آسیا پیروز به کسب مدال شدیم، الان زمان انتقاد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذاکری: شاید در قهرمانی آسیا پیروز به کسب مدال شدیم، الان زمان انتقاد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید