خسارت 1300 میلیاردی خشکسالی به کشاورزی لرستان

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: خشکسالی خسارت هزار و 300 میلیارد تومانی به حوزه کشاورزی وارد کرده است.

خسارت 1300 میلیاردی خشکسالی به کشاورزی لرستان

به گزارش خبرنگاران لرستان: اسفندیار حسنی مقدم افزود: خشکسالی در شهرستان های جنوبی استان محرز و تا به امروز یک میلیارد و 300 میلیون تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

حسنی مقدم در بخش دیگری از صحبت هایش به هجوم ملخ ها اشاره و شرح داد: بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور هجوم ملخ صحرایی به 5 استان کشور از جمله لرستان محتمل است بنابراین برای مبارزه احتمالی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها را موظف کرد که همه دستگاه های سمپاش یونیماک و توربولاینر را به ستاد سازمان انتقال دهند.

حسنی مقدم اظهار کرد: خرید حداقل 6 دستگاه سمپاش ULV و خرید سم مورد نیاز، استفاده از توان لجستیکی بخش کشاورزی همچنین پیش بینی لازم در جمع آوری و استفاده بهینه از تانکرهای چرخ دار برای آبرسانی به باغات در شرایط خشکسالی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: جلسه ستاد بحران خشکسالی در استانداری باید برگزار شود تا تمهیدات لازم برای ذخیره سازی علوفه تغذیه ای، جلوگیری از آتش سوزی ها، جلوگیری از کشت محصولات آب دوست مازاد بر برنامه الگوی کشت همچنین استمهال وام کشاورزان در نظر گرفته شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 974

به "خسارت 1300 میلیاردی خشکسالی به کشاورزی لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 1300 میلیاردی خشکسالی به کشاورزی لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید