برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی

به گزارش لنجان بلاگ، شرکت های هواپیمایی که در عصر حاضر یکی از قطب های تجارت جهانی به حساب می آیند همیشه در کوشش بوده تا با ارائه هر چه بهتر خدمات رفاهی بر مقدار مسافران خود بیافزایند و البته که رضایت آنان را نیز جلب نمایند. آن ها علاوه بر افزودن امکانات رفاهی به سفرهای معمولی، برای سفرهای درجه یک یا به اصطلاح first class خود امکاناتی را افزوده که مسافران را به حیرت وا می دارند. آن ها با وام گرفتن از تکنولوژی های نو و هم چنین نوآوری های عرصه هوایی هر روز بر اعتبار و معروفیت خود می افزایند و چون آهنربا مسافران را به سوی خود جذب می نمایند. برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی محدود به خدمات الکترونیکی نمی گردد و در زمینه های دیگر نیز خودنمایی می نماید. به عنوان مثال کافه های هواپیمایی، صندلی های ماساژر، کاناپه های راحت و فضای مفید بیشتر برای وسایل مسافران از جمله برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی می باشد. خدماتی که با آسایشی که به همراه می آورند سفر را برای مسافران نیز دلچسب تر می نماید و برای آنان خاطرات خوشی را زمینه سازی می نماید. قصد داریم بعضی از مهمترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی را به شما معرفی کنیم.

برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی

آشپزان ستاره دار میشلن، سوپرایزی برای مسافران شکمو

اگر شما نیز کمی مانند من شکمو باشید بدون شک با شنیدن این خبر خوب از شرکت های هواپیمایی دهانتان آب میفتد. چندی است که شرکت های هواپیمایی با استخدام سرآشپزان سه ستاره میشلن که بزرگترین آکادمی تربیت سرآشپز در دنیا می باشد و معتبهترین مدرک را نیز صادر می نماید سعی بر آن داشته که مسافران شکموی خود را مسرور و راضی کنند. این سر آشپزان که در شغلشان حرفه ای نیز هستند با طبخ غذاهای مختلف در کوششند تا مسافران را بیش از پیش راضی کنند. یکی از شرکت های هواپیمایی پیش گام در این زمینه شرکت Qatar Airways است که با استخدام سرآشپزان پر آوازه ای چون نوبو ماتسوهیسا Nobu Matsuhisa و وینت باتیا Vineet Bhatia این خدمت را در فهرست بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی اضافه کردند و انصافا نیز در این راه پیروز بوده اند. این دو سرآشپز خبره با ارائه یک منوی تمام عیار که در آن نام غذاهایی چون ماهی سالمون بریان نیز دیده می گردد به شدت رضایت مسافران را به دست آورده اند. پس از این شرکت هواپیمایی، شرکت China Airlines نیز در این راه قدم گذاشت تا از رقیبش عقب نماند. این شرکت نیز با به خدمت در آوردن آلبرت تسی Albert Tse ستاره های آسمان هواپیماهایش را درخشان تر کرد. البته در زمینه یاد شده نام شرکت سنگاپور Airlines نیز دیده می گردد. این شرکت با ایجاد یک تیم آشپزی که همشان نیز سه ستاره می باشند خدمات غذایی خود را خاص تر کرده است. البته این خاص تر شدن علت دیگری نیز دارد. این علت چیزی نیست جز ظروف برند به نام گیونچی Givenchy که غذاهای سفارش داده شده مشتریان در آن سرو می گردد. این همه نام و برند مختلف در کنار یک دیگر می تواند یک وعده غذایی رویایی را برای مسافران سفرهای هوایی به ارمغان بیاورد.

وجود امکانات جانبی با چاشنی برند های پر آوازه دنیا

اخیراً بعضی از هواپیماها با ارائه خدمات جانبی شگفت آور و خلاقانه سعی کرده تا نامی برای خود دست و پا کنند. به عنوان مثال شرکت هواپیمایی Qantas با هدیه کردن یک کیف زنانه برند Kate Spade به مسافران خانوم خود و یا اهدای یک کیف برند Jack Spade به مسافران آقایی که در هواپیما حضور دارند آنان را به سوی خود جلب می کنند و کاری می کنند تا این مسافران، به متقاضی دائمی سفر هاشان تبدیل شوند. البته خدمات جانبی این شرکت در بین مهمترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی به همین جا ختم نمی گردد. در بعضی از سفرها و پروازهای این شرکت دیده شده که میهمان داران هواپیما با تقدیم کردن محصولات آرایشی و بهداشتی Aspar by Aurora Sp که از جمله کمپانی های استرالیایی می باشد دل مسافران خود را به دست آورده اند اما شرکت Emirate نیز کیف هایی را در کنار صندلی های راحتشان قرار داده که حاوی لوازم آرایشی بلغاری می باشد. در این کیف ها از کرم مرطوب کننده تا عِطر و ادکلن و ماسک مخصوص پوست دیده می گردد. این کیف محصولات بهداشتی جز خدمات رایگان سفرهای Emirate می باشد. خدمتی که بیش از هر کسی خانوم های جوان را سر ذوق می آورد اما در این بین Qatar Airways نیز بیکار نمانده است. این شرکت با اعطای بسته هایی با عنوان ابریشم های سیاه برند پر آوازه Armani نام خود را در این خدمت نیز مطرح کرده است. در این بسته ها علاوه بر کرم SI و عطری با نام Giorgio Arman، ادکلن هایی به نام Acqua di Giro نیز دیده می گردد،؛ عطر و ادکلنی که با بوی مدهوش کننده ای که دارند لبخند رضایت را بر لبان جهانگردان سوار بر این هواپیما می آورد.

افزایش فضای صندلی ها، امتیازی که راحتی بیشتری در پی می آورد

یکی از سختی هایی که در گذشته وجود داشت و همیشه مورد انتقاد جهانگردان و مسافران پروازها شرکت های هواپیمایی نیز نهاده شد فضای نامناسب و کم صندلی ها بود. این انتقادها سبب شد تا شرکت های هواپیمایی با بکارگیری ابتکار صاحبان نظر در این زمینه پیشرفت هایی قابل ملاحظه پیدا کنند و رضایت جهانگردان را نیز فراهم کنند. یکی از این شرکت ها که با بکارگیری روش های نوین در این راه پیروز در بین بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی به کسب رضایت مسافران شده، شرکت Etihad می باشد. این شرکت در هواپیماهای مدل A380 اش کابین هایی را با نام اقامتگاه The Residence در طبقه فوقانی هواپیما ایجاد نموده که به مسافران این فرصت را می دهد که به آن ورود کنند و از امکانات رفاهی بی نظیرش بهره ببرند. این امکانات عبارتند از اتاق نشیمن، دوش حمام و وانی مناسب برای یک نفر و یک اتاق خواب با تختی دو نفره. البته باید برای این اقامتگاه هزینه ای پرداخت گردد اما این تنها چالش نیست چرا که گاهی متقاضیان این کابین بیش از ظرفیت ممکن است و باید از قبل آن را رزرو کرد. شرکت های دیگر نیز اگرچه چنین فضایی را به مسافران نمی دهند اما در این زمینه خیلی نیز با ایده آل ها فاصله ندارند. شرکت Eva Air که در پی جلب رضایت مسافران دائمی خود بوده در هواپیمای Royal Laurel Class امکاناتی را ایجاد نموده که مسافران آن ها را از ته دل دوست می دارند. صندلی های دارای قلاب رخت آویز، میز کناری کوچک با چند کشو و جا کفشی از جمله فضاهایی هست که در سفر به مسافران اختصاص می یابد. این ایده شرکت Eva Air به نحوی دیگر در شرکت هواپیمایی Swiss International Airlines دیده می گردد. این شرکت تنها برای سفرهای بلند مدت خودش و آن هم برای پروازهای درجه یکش فضایی را اختصاص داده که جهانگرد به عنوان کمد شخصی از آن استفاده کند. اما شرکت هواپیمایی All Nippon Airways ایده هر دو شرکت قبل را با یک دیگر تلفیق کرده است. این شرکت هم به فکر سفرهای کوتاه مدت بوده و هم از سفرهای بلند مدت غافل نشده است. به همین منظور برای سفرهای کوتاه مدت چند محفظه در زیر صندلی مسافران تدارک دیده تا چمدان هایشان را در آن جای دهند اما برای سفرهای بلند مدت کمدهایی شخصی را فراهم کرده تا رفاه بیشتری را به مسافرانش عرضه کند. به هر جهت کوشش این شرکت ها به یک امتیاز مثبت برای جهانگردان بدل شده است، امتیازی که سال ها در پی آن بوده اند.

غذاهای مخصوص و محلی، هدیه ای از کابین آشپزی به مسافران هواپیما

بعضی از شرکت های هواپیمایی اگر چه دستشان به آشپزهای سه ستاره میشلن نمی رسد اما دست به دامان آشپزهای تراز اول کشورشان می شوند. آشپزانی که با طبخ غذاهای خاص و بی نظیر محلی مسافران را به وجد می آورند. برای نمونه می توانیم به شرکت هواپیمایی Turkish Airlines اشاره کنیم. شرکتی که با استخدام آشپز داخل هواپیما و سرو غذاهای محلی کشور ترکیه در سفرهای طولانی و بعضی سفرهای کوتاه مدت ذائقه جهانگرد را با خود همراه کرده اند. البته سرآمد شرکت هایی که این خدمت را ارائه می دهند، شرکت هواپیمایی Gulf Air است. شرکتی که با هزینه ای قابل ملاحظه حدود 100 آشپز را به استخدام در آورده و در پروازهای طولانی مدتش با هواپیمای فالکون گلد Falcon Gold غذاهای مختلف کشورهای گوناگون را در منوی خود قرار داده است. در این بین Austrian Airlines نیز با توجه به آشپزانی که در اختیار دارد و آن ها را از شرکت غذایی دو آن کو Do & Co گرفته برای سفرهای تجاری خود امکانی را فراهم کرده که به جهانگرد این فرصت را می دهد انواع و اقسام نوشیدنی ها و غذاهای مد نظرشان را میل کنند و این از بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی می باشد.

صندلی های گرم و نرمی که هنر دست طراحان حرفه ای هستند

سال هاست که در پرواز های درجه یک شرکت های هواپیمایی خبری از صندلی ها غیر استاندار نیست. حتی در سفرهای عادی نیز این صندلی ها جای خود را به صندلی ها مدرن داده اند. صندلی هایی که به وسیله شرکت های مطرح طراحی دکوراسیون فراوری و عرضه می شوند. بعد از اینکه انتقادهای زیادی به صندلی های موجود در هواپیماها صورت گرفت و مسافران از عدم راحتی آن ها در طول پرواز گلایه کردند شرکت ها با عقد قرار دادهای مهم و طولانی مدت به فکر برطرف این نقص افتادند. به عنوان مثال شرکت هواپیمایی Scandinavian Airlines برای سفرهای طولانی و بین قاره ای خود به جهانگردان این فرصت را می دهند که در صندلی های تخت خواب شو اسکان پیدا کنند و با در اختیار داشتن پتو، تشک و بالشت از برند معروف Hästens که یک برندی سوئدی است سفری خوش را تجربه کنند. در حالی که شرکت Japan Airlines با تشک های مخصوصشان که از الیاف زرین می باشند و مجهز به تجهیزات ویژه برای تنفس در خواب هستند مسافران خود را شگفت زده می کنند. البته شرکت هواپیمایی Delta One نیز دست بر روی دست نگذاشته و با قراردادی بزرگ با شرکت اسباب خواب Westin Heavenly® In-Flight Bedding یک پک استراحت کامل را در اختیار مسافران خود قرار داده است. این پک شامل لحافی از نخ فرنگ، بالش کمری و یک بالش ضد حساسیت است و به عنوان پکیج طلایی سفر، نام خود را میان رقبایش و در بین بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی مطرح کرده است.

کافه های مجهز هواپیماها، محلی پر از آرامش و خوراکی های خوشمزه

بعضی از شرکت های هواپیمایی در پی ایجاد رفاه بیشتری برای جهانگردانشان می باشند. آن ها با ایجاد کافه هایی درون هواپیما میان وعده های خوشمزه و دلچسب را در یک محیط مناسب و آرام بخش به مسافران خود عرضه می کنند. شرکت هواپیمایی Finnair از جمله همین شرکت هاست که در هواپیماهای مدل ایرباس A330-300 و A340-300 که برای سفرهایی تجاری است یک سلف سرویس جداگانه دایر کرده است. این در حالی است که شرکت هواپیمایی Emirates یک بار بی نظیر را در هواپیماهایش تشکیل داده که در آن انواع اقسام نوشیدنی ها سرو می گردد اما سرآمد شرکت های ارائه دهنده این خدمت شرکت American Airlines است که یک کافه سیار در سری هواپیما های بوئینگ 7773000ER خود برپا کرده است. ابتکار این شرکت در سفر های بین المللی سبب شده تا مسافران به شدت از خدمات شرکت یاد شده خوشحال باشند و در نظر سنجی ها رتبه خوبی را به آن اعطا کنند که این از مهمترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی هست.

استخدام رانندگان مجرب در فرودگاه برای رساندن مسافران به مقصد

بعضی از شرکت های هواپیمایی خدمات رفاهی خود را محدود به طول پرواز نکرده و خدماتی را در فرودگاه ها نیز به مسافران ارائه می دهند. این خدمات که در نوبه خود بی مثال هستند آرامش خاطر پس از سفر را برای جهانگردان به همراه می آورد. سرویس های تاکسیرانی داخل فرودگاه از جمله همین خدمات است. شرکت هواپیمایی Emirates در حدود 70 شهر منتخب دنیا رانندگانی را به استخدام در آورده که مسافران را به مقاصد مدنظر برساند. البته این شرکت پا را فراتر گذاشته و برای شهرهای آبی نظیر ونیز قایق موتوری نیز در اختیار مسافران خاص خود قرار می دهد. در کنار این شرکت نام شرکت هواپیمایی Qantas نیز دیده می گردد. این شرکت، در سایت منصوب به خود، امکان رزرو تاکسی تمام وقت را به مسافران خود می دهد. شرکت هواپیمایی Air Berlin نیز با الگوگیری از Qantas رانندگان متشخصی را به خدمت گرفته که ضمن رساندن مسافران به مقصد، در مسیر برای مسافران نوشیدنی های ویژه نیز سرو می کنند. Lufthansa اما به نحوی دیگر در پی کسب رضایت مسافران خود بوده است. برطبق سیاست این شرکت هواپیمایی برای هر مسافر پروازهای درجه یک، یک دستیار استخدام می گردد تا درطول سفر کمک حال مسافر باشد. از حمل وسایل گرفته تا کمک به آنالیز سریع تر گذرنامه و اجازه ورود زودتر از موعد به مسافر از جمله وظایف این فرد مشایعت کننده می باشد. اما در چشم و هم چشمی این رقبا Oman Air، Etihad Airways و Vi rgin Australia به مسافران درجه یک خود لیموزین اختصاصی عرضه می کنند، لیموزینی که مسافران را تا محل اقامتشان مشایعت می نماید. از همه این ها که بگذریم سرآمد این خدمات به شرکت Etihad Airways ختم می گردد. این شرکت علاوه بر اختصاص لیموزین دارای کابین های اقامتی به نام The Residence نیز می باشد، اقامتگاه هایی که علاوه بر امکانات رفاهی بی نظیری که دارد شامل یک کادر خدماتی نیز می باشد، کادری که متشکل است از یک سرآشپز که در طول سفر غذاهای باب میل مسافر را طبخ کند، یک دستیار شخصی که کارهای اداری طول سفر را مدیریت کند، یک پرستار کودک برای کمک رساندن به والدین و یک کادر پزشکی برای ارائه خدمت به بیماران. این مورد از بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی می باشد.

صندلی های ماساژ، هدیه ای تازه به مسافران پروازها

تعداد قابل توجهی از شرکت های هواپیمایی پس از استقبالی که نسبت به صندلی های تازهشان را متوجه شدند دست به وارد کردن صندلی های تازه به داخل کابین مسافران زدند. آن ها با بهره گیری از امکانات نوین صندلی های ماساژر را به عنوان هدیه ای تازه به مسافران خود پیشکش کردند. Brussels Airlines از جمله همین شرکت هاست. این شرکت در پروازهای طولانی صندلی های ماساژ و بالش های کمری مخصوصی را به جهانگردان می دهند تا در حالت صاف و یا لم داده خستگی سفر را از تن به در کنند. شرکت Qantas در این راه عقب نمانده و در هواپیما های بوئینگ 400-747 خود این صندلی ها را در قسمت مشخصی از کابین مسافران قرار داده و با منظور کردن زمان های رزرو شده این فرصت را به جهانگردان می دهند تا از این ماساژ رایگان در طول سفر لذت ببرند. اما شرکت Turkish Airlines در این زمینه مجهزتر ظاهر شده است. این شرکت در سفرهای تجاری کنار صندلی های هر مسافر دکمه ماساژ قرار داده تا جهانگرد بدون جا به جایی روی همان صندلی های خودشان از این امکان بهره ببرند. علاوه بر صندلی های ماساژ در بین بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی، یک میز بزرگ و یک چهار پایه کوچک نیز در وسط کنسول قرار داده که امکان جا به جایی به عقب و جلو را نیز دارد. این مورد از مهمترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی به شمار میرود.

استراحتگاه هایی که با کافه هایی دل نشین تلفیق شده اند

بعضی از شرکت های هواپیمایی خلاقیت هایی به خرج داده اند که روز به روز بر جذب مشتریانشان تأثیر مثبتی می گذارد. یکی از این خلاقیت ها در بین مهمترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی، ایجاد کابین های استراحتی است که همچون یک کافه می مانند و به جهانگرد فرصت می دهد علاوه بر استراحت بر روی یک تخت قهوه ای نیز نوش جان کنند. Korean Air در قسمت انتهایی هواپیماهای مدل A380 خود که به عنوان بخش تجاری هواپیما شناخته می گردد کافه ای مجلل به پا کرده که انواع و اقسام نوشیدنی ها را ارائه می نماید. البته Emirate در کافه هایشان که به نوعی استراحتگاه نیز می باشد غذاهای سریع پخت را نیز به مسافران خود عرضه می دارند. Etihad نیز اقدام به احداث کافه هایی کرده که همچون یک لابی هتل می ماند و با داشتن صندلی های نرم و گرم نوشیدنی ها دلچسب را نیز میان جهانگردان می گرداند. Qatar Airways اما محیطی را با صندلی ها نرم، کاناپه های راحتی و گل های تازه مجهز کرده و انواع غذا ها و نوشیدنی ها پر هوادار را به مسافران ارزانی می کنند. به علاوه که شرکت هواپیمایی Virgin Atlantic بر روی دست تمام رقبا زده و با ساخت کافه ای به عرض 2.5 متر که صندلی های راحتی مناسب نیز دارد نام خود را بر بالای فهرست هواپیماهای کافه دار قرار داده است. البته خدمات هواپیمایی و نقشه هایی که در دست انجام است را در نوشتار بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی قرار نداده ایم. اما چیزی که بدون شک قابل بیان است، این حقیقت می باشد که مدرنیته و امکانات پیشرفته ای که در هر گوشه و کنار رخ کرده، راه خود را به داخل هواپیماها پیدا کرده و با خوش ذوقی شرکت ها در هر عرصه و زمینه ای کمک کننده هستند. امیدواریم که نوشتار بهترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی توجه شما را به خود جلب کرده باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1554

به "برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین خدمات نوین شرکت های هواپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید