اهل سفر و کمپ هستید؟ پس یاد بگیرید توالت صحرایی درست کنید!

به گزارش لنجان بلاگ، اگر اهل گشت و گذار هستید و طبیعت بکر را دوست دارید، آموزش امروز قطعا به دردتان می خورد و یکی از وسایلی که در کمپ به همراه می برید خواهد شد!

اهل سفر و کمپ هستید؟ پس یاد بگیرید توالت صحرایی درست کنید!

برای خیلی از افراد یکی از سخت ترین قسمت های کمپ زدن نداشتن توالت راحت و تمیز است! خب وقتی یاد گرفتید این توالت صحرایی راحت را بسازید، دیگر می توانید در هر جایی بدون احتیاج به توالت بمانید و کمپ بزنید. تمام چیزی که احتیاج دارید یک سطل بزرگ، کیسه پلاستیک، یک لوله فومی و یک نشیمنگاه توالت است.

روش اول: از یک لوله فومی بهره ببرید

1- لوله فومی را کمی کوتاه تر از محیط دهانه سطل ببرید. با استفاد از متر مقدار دور دهانه سطل را بگیرید. سپس با استفاده از یک چاقوی تیز یا کاتر لوله فومی را به طولی کمتر از 3 تا 5 سانتی متر از مقدار محیط دهانه سطل، ببرید. طول لوله فومی باید کمتر از محیط دهانه سطل باشد تا بتوان آن را کاملا دور لبه سطل قرار داد و لبه های لوله روی هم نیایند.

2- با استفاده از یک چاقوی تیز در طول لوله یک شیار ایجاد کنید. با استفاده از چاقو از یک سمت لوله فومی شیاری ایجاد کنید و آن را تا انتهای لوله ادامه دهید تا لوله باز گردد. به این ترتیب می توانید لوله فومی را بر لبه سطل قرار دهید تا راحت بر روی آن بنشینید. با استفاده از دست دو لبه باز شده لوله را از هم جدا کنید تا مطمئن شوید همه آن به خوبی بریده شده است. سپس به مرحله بعدی بروید.

3- با استفاده از چسب لوله فومی را به سطل بچسبانید. با استفاده از چسب پلاستیک، لوله فومی را به سطل بچسبانید. برای استفاده از چسب درست بر طبق دستور روی بسته آن عمل کنید. چسب را روی قسمت بریده شده لوله فومی بزنید، لوله فومی را از قسمت شیار که چسب زده است بر روی سطل قرار دهید، با فشار دست دهانه سطل را درون لوله گیر بیاندازید، حالا صبر کنید تا چسب خشک گردد و درون سطل پلاستیک بگذارید و سپس از توالت کمپی تان بهره ببرید.

روش دوم: نشیمنگاه توالت فرنگی را به یک سطل یا جایگاه وصل کنید

1- نشیمنگاه توالت فرنگی را بر روی یک تخته چندلا قرار دهید. نشیمنگاه توالت فرنگی را بر روی یک تخته چندلا با ضخامت 1.3 سانتی متر قرار دهید و دور محیط دایره بیرونی و دایره داخلی آن را با مداد یا اتوماتیک بکشید. مطمئن شوید محل سوراخ هایی که برای پیچ های توالت روی آن تعبیه شده اند را هم بر روی تخته علامت زده اید. این پیچ ها نشیمنگاه توالت را به جایگاه وصل می نمایند.

2- با استفاده از اره از روی محل علائمی که زده اید تخته چندلا را ببرید و یک داره تو خالی در بیاورید. ابتدا محیط دایره بزرگ تر را ببرید و سپس محیط دایره کوچک درون دایره بزرگ را. با استفاده از دریل محل های علامت زده شده برای پیچ ها را هم سوراخ کنید. سوراهخ ها باید به مقدار قطر پیچ ها باشند. زمانی که نشیمنگاه را می خرید احتمالا پیچ های آن هم به همراهش هستند. اگر اینطور نبود پیچ هایی با قطر 1.6 سانتی متر مناسب اند، چند عدد پیچ با این سایز تهیه کنید. اگر می خواهید نشیمنگاه را به یک جایگاه وصل کنید، مطمئن شوید بر روی جایگاه هم با استفاده از دریل سوراخ هایی درست به مقدار سوراخ های روی تخته ایجاد کنید تا بعدا پیچ ها را در میان آن سوراخ ها قرار داده و مهره ها را به پیچ محک کنید تا نشیمنگاه، تخته چندلا و جایگاه به هم بچسبند.

3- 4 مکعب کوچک چوبی را بر روی تخته چندلا وصل کنید. این مکعب های چوبی از افتادن نشیمنگاه از روی سطل یا جایگاه جلوگیری می نمایند تا در هنگام استفاده از توالت دچار مشکل نشوید. با استفاده از میخ این مکعب مستطیل های چوبی را بر لبه های بیرونی تخته چوب بریده شده وصل کنید. این تکه چوب ها قرار است در دور لبه سطل یا جایگاه قرار بگیرند پس آنها را در جای درست وصل کنید. این چوب های مکعبی کوچک نباید ابعادی بزرگ تر از بیضی چوبی مان داشته باشند.

4- تخته چوب را به نشیمنگاه توالت پیچ و مهره کنید. پیچ ها را درون سوراخ های درون تخته چندلا و نشیمنگاه توالت کنید و مهره را از سمت دیگر ببنیدید تا تخته و نشیمنگاه به هم متصل شوند (مکعب های چوبی که به تخته وصل کردیم باید در سمت دیگر تخته قرار داشته باشند نه سمتی که به نشیمنگاه متصل می گردد).

چه طور از توالت صحرایی مان استفاده کنیم؟

1- یک پلاستیک بزرگ را درون سطل قرار دهید. از یک کیسه پلاستیک بزرگ بهره ببرید این کیسه باید کاملا روی لوله فومی لبه سطل را بپوشاند و طول آن کوتاه نباشد و کاملا به زمین برسد. برای اینکه خیال تان راحت باشد از کیسه پلاستیک زباله بهره ببرید تا به راحتی پاره نگردد.

2- مقداری خاک (یا ماده جاذب یا خاک مخصوص جعبه خاک گربه) تهیه کنید و به ضخامت حدود 1 سانتی متر در کف کیسه پلاستیک بریزید. مقداری خاک خعبه خاک گربه، خاک اره یا خاک معمولی تهیه کنید و در کف پلاستیک بریزید تا هم مایعات را به خود جذب کند و هم از پخش شدن بوی بد جلوگیری کند. بعلاوه هر بار بعد از استفاده از دستشویی درون کیسه مقداری از این خاک بریزید تا روی مدفوع یا ادرارتان را به طور کامل بگیرد. می توانید خاک اره را از نجاری ها یا چوب بری ها تهیه کنید.

3- بعد از تمام شدن کارتان کیسه را گره بزنید و دور بیاندازید. این بستگی به خودتان دارد که بعد از هر بار استفاده از توالت صحرایی تان کیسه درون آن را دور بیاندازید یا صبر کنید تا کیسه کمی پر گردد. به هر حال کیسه را به خوبی گره بزنید تا محتویات آن بیرون نریزد.

4- کیسه را دور بیاندازید و بعد از هر بار استفاده درون سطل را تمیز کنید. کیسه را از درون سطل در آورید و آن را گره بزنید. سپس آن را درون یک کیسه دوم بگذارید و آن را هم محکم گره بزنید. بعدا زمانی که به سطل آشغال رسیدید آن را دور بیاندازید. هرگز، هرگز کیسه را در طبیعت رها نکنید! این بدترین زباله ای است که می توانید در طبیعت از خود به جای بگذارید!

بهتر است هر بار که از کمپ برمی شد درون سطل را با آب گرم و صابون بشویید.

منبع: فوت و فن / wikihow.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1483

به "اهل سفر و کمپ هستید؟ پس یاد بگیرید توالت صحرایی درست کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهل سفر و کمپ هستید؟ پس یاد بگیرید توالت صحرایی درست کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید