چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟

به گزارش لنجان بلاگ، اگر قصد مهاجرت کاری ، مهاجرت تحصیلی یا انواع دیگر مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است اندکی احساس دستپاچگی بکنید. به ترتیب، بین زمان گرفتن ویزا، جستجو برای مکانی برای اقامت و پیدا کردن چیزهایی که باید جمع کنیم، کارهای زیادی است که باید انجام دهیم. خوشبختانه، بعد از تکمیل برگه های مهاجرت خود (که احتمالا پیچیده ترین بخش است)، افتتاح حساب کار بسیار ساده ای است. این کار نگرانی زیادی ندارد. در قسمت زیر کارهایی که باید انجام دهید، اسم شده است.

چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟

اگر میخواهید بدانید چه مدارکی برای افتتاح حساب در کانادا احتیاج دارید با ما همراه باشید.

چه مدارکی مورد احتیاج است؟

اگر شهروند کانادا نیستید برای باز کردن یک حساب بانکی احتیاجمند:

  • گذرنامه ی معتبری که تاریخ انقضای آن به سرانجام نرسیده باشد (معتبر باشد)
  • کارت اقامت دائم یا اوراق مهاجرتتان

بانک های مختلف ممکن است الزامات خاصی داشته باشند بنابراین بهتر است از قبل با بانکی که می خواهید در آنجا حساب باز کنید، در تماس باشید تا اطمینان حاصل کنید که تمام چیزهای مورد احتیاج را تهیه نموده اید. به اسم یک قاعده ی کلی، بانک مد نظر احتمالا یکی از برگه های زیر را قبول می نماید.

  • مجوز اقامت موقت
  • مجوز کار یا تحصیل ( استادی پرمیت) (ورک پریمت)
  • تائیدیه ی اقامت دائم از (IMM5292 یا IMM 5688)

قبل از سفر به کانادا، باید حداقل مجوز اقامت دائم یا مجوز کار یا تحصیل را اخذ کنید. بدون آنهاٰ مجاز به ورود به کشور نیستید.

آیا می توانم از خارج کشور حساب بانکی کانادایی باز کنم؟

امکان باز کردن حساب از راه دور قبل از رسیدن به کانادا وجود دارد. برای ارائه ی درخواست افتتاح یک حساب بانکی از راه دورٰ باید با گفت و گوی آنلاین یا به وسیله پست الکترونیک یا تلفن با بانک تماس بگیرید. در ابتدا از شما سئوالاتی درباره ی شرایط مهاجرتتان (اینکه شما ساکن موقت با مجوز تحصیل یا کار هستید یا ساکن دائم) پرسیده می گردد. سپس باید منتظر باشید تا یک تیم اختصاصی افتتاح حساب با شما تماس بگیرد که ممکن است این تماس در روزهای بعد صورت پذیرد. اوراق مهاجرت شما باید به صورت صحیح در دسترس باشند در غیر اینصورت قادر به ادامه ی درخواست خود نخواهید بود. همانطور که مشاهیده می کنید، این فرایند ساده نیست و تکمیل آن چند روز زمان خواهد برد. در بیشتر موارد شما مجور به مشخص یک وقت دیدار و بازدید از شعبه ی بانک در کانادا خواهید بود. خبر خوب این است که بانک های اصلی کانادا همه دارای محصولات سفارشی برای مهاجران نوالورود هستند. به این طریق حل کردن هر مشکل فردی راحت تر هم خواهد بود: با در نظر داشتن این موضوع در فکر و با توجه به انتخاب های محدود و زمان انتظار در روال های از راه دور، بهتر است هنگامی که در کانادا هستید، حساب بانکی باز کنید.

حساب های بانکی بین المللی

شما بعلاوه امکان باز کردن یک حساب بانکی بین المللی را هم دارید. چندین بانک ین المللی همچون BNP Paribas، Citibank و HSBC در کانادا فعالیت می نمایند. اگر در یکی از بانک های بین المللی در کشور مبدا خود حساب باز کنید، آنها می توانند به شما یاری نمایند تا از قبل ورود به کانادا از راه دور حساب افتتاح نمایید.

گفته می گردد که این حساب ها بیشتر مد نظر افراد ثروتمند بر حسب شاخص HNWI (high net worth individual) هستند و ممکن است باز کردن و نگهداری این نوع حساب ها پرهزینه باشد و از این رو مناسب شما نباشد.

بسیاری از بانک ها حساب هایی به دلار کانادا هم ارائه می نمایند. این محصولات به وسیله بانک کشور شما ارائه می شوند بنابراین باز کردن این نوع حساب ها برای شما راحت تر است. با این حال از آنجایی که این حساب، حساب داخلی کانادا محسوب نمی گردد، استفاده از آن احتمالا بسیار گران قیمت خواهد بود.

حساب بدون مرزی Transferwise برای کسب و کارهای بدون مرزی

حساب بانک های قدیمی دنیا فقط در یک کشور به درستی عمل می نمایند. آنها پول را فقط در یک ارز نگهداری می نمایند. و وقتی شما کوشش می کنید تا از آنها در خارج مرزها بهره ببرید، برایتان هزینه ی زیادی خواهد داشت.حساب های بدون مرزی نو Transferwise همه ی این مسائل را حل می نماید.

اکنون شما می توانید پول های خود را به صورت بین المللی و بدون هزینه های سرسام آور یا حتی هزینه های سرسام آورتر تبادل آنها، ارسال، دریافت و سازماندهی کنید. بیایید نگاهی به آنچه که هر یک از این بانک ها ارائه نموده اند، بیندازیم.

امپریال بانک تجارت کانادا (Canadian Imperial Bank of Commerce)

همچون سایر 4 بانک مهم کانادا، CIBC طرحی برای تازه واردان کانادا دارد که هم برای ساکنان موقت و هم برای ساکنان دائم در دسترس است. این پکیج شامل یک حساب جاری روزانه ی CIBC بدون هزینه ی ماهیانه و تراکنش های نامحدود به مدت یک سال و یک کارت بدهی ویزا (Visa Debit Card) است. در صورتی که ساکن دائم کانادا هستید، می توانید در یک صندوق امانات تا سقف 55 دلار کانادا پول نقد داشته باشید.

پکیج دانشجویی بانک CIBC کم و بیش شبیه پکیج تازه واردین است اما تا وقتی که به اسم دانشجوی تمام وقت ثت نام می کنید، بدون هزینه و رایگان می باشد.

بعلاوه تعداد حساب بانکی کاری وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این حساب ها شامل تراکنش های نامحدود، ساختار انعطاف پذیر نسبت به هزینه با توجه به مقدار ی کسب و کار و دسترسی شما به انواع وام ها با نرخ های ترجیحی می باشند.

بانک رویال کانادا (Royal Bank of Canada)

بانک رویال کانادا، عظیمترین بانک کانادا است و سرویس مشتریان خود را در بیش از 200 زبان ارائه می نماید. این بانک بعلاوه پکیج های جامعی برای تازه واردین کانادا دارد. اگر شما دارای ویزای موقت هستید، می توانید یک حساب بانکی بدون محدودیت امضای RBC و یا یک حساب بانکی ویژه RBC VIP بدون هزینه را به مدت 6 ماه افتتاح کنید. شما بعلاوه یک کارت اعتباری رایگان هم دریافت خواهید کرد.

هنگامی که شرایط اقامت دائم را اخذ کردید، حتی بدون داشتن یک سابقه ی اعتباری، واجد شرایط یک وام خودرو و وام مسکن خواهید بود. اگر دانشجو هستید، حساب بانکی بدون محدودیت RBC برای دانشجویان هیچ هزینه ی پولی ندارد و همراه با یک کارت رایگان Visa Gold یا کارت اعتباری MasterCard افتتاح می شوند. در نهایت اگر صاحب یک کسب و کار یا یک کارآفرین هستید، در آغاز کار هنگام افتتاح حساب سپرده های کاری، همه ی مزایای پکیج تازه واردین به کانادا به اضافه ی یک اعتبار 50 دلاری را دریافت خواهید کرد.

بانک TD

پکیج تازه واردین کانادا در بانک حوزه ی تورنتو (TD Bank) شامل یک حساب جاری رایگان به مدت 6 ماه و یک کارت اعتباری رایگان با محدودیت اعتبار تا سقف 1000 دلار کانادا می باشد. شما در صورت عدم داشتن سابقه ی اعتباری هم ممکن است واجد شرایط وام مسکن باشید.

پکیج دانشجویی این بانک شامل یک حساب بانکی بدون هزینه های ماهیانه و کارهای پرداخت اعتباری رایگان است. هنگامی که شما از کارت اعتباری استفاده می کنیدٰ می توانید از امتیازات بازخرید در پروازها و سایر مخارج سفر برخوردار شوید.

اگر قصد آغاز یک کسب و کار نو را دارید، می توانید یک برنامه ی سرویس سفارشی که شامل حفاظت از اضافه برداشت و تعدادی تراکنش رایگان ماهیانه می باشد، دریافت کنید.

Scotiabank

ScotiabanK سومین بانک عظیم کانادا است و بیش از 4000 ATM در کل کشور دارد. این بانک حوزه ی وسیعی از انواع حساب ها را دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد و همه دارای امتیازات مخصوص خود هستند.

حتی بر اساس یک طرح بانکداری ساده، می توانید از امتیاز بازخرید برای فیلم های رایگان برخوردار شوید. این حساب ها ماهیانه 9.95 دلار هزینه می برند ودر صورتی که همواره مبلغ 2500 دلار در حساب شما باشد، از این مبلغ هم چشم پوشی می گردد.

طرح مزایای بانکداری دانشجو هزینه ی ماهیانه ندارد و تعداد تراکنش ها نامحدود است در حالیکه تعدادی از حساب های بانک کسب و کار شامل حفاظت از اضافه برداشت تا سقف 5000 دلار، یک طرح سفارشی کسب و کار و یک کارت اعتباری ویزا می باشد.

بانک مونترال (Bank of Montreal)

قدیمی ترین بانک کاناداٰ بانک مونترال است و پکیجی برای تازه واردین دارد که نیروهای کار، دانشجویان و صاحبان کسب و کار را پوشش می دهد. شما تا سقف یک سال، حساب بانکی با تراکنش های نامحدود و بدون هزینه ی ماهیانه، یک کارت اعتباری Mastercard و حتی یک صندوق امانات دریافت خواهید کرد. حتی در صورتی که تازه به کانادا آمده اید و هنوز دارای سابقه ی اعتباری نیستید هم ممکن است واجد شرایط وام مسکن باشید.

پکیج بانکداری دانشجویی بانک مونترال شامل حسابی بدون هزینه های ماهیانه و یک کارت اعتباری MasterCard است. شما بعلاوه یک کارت دانشجویی دریافت خواهید کرد که شامل تخفیف خریدهای مختلف در سراسر کانادا می باشد. می توانید با توجه به کسب و کار خود، از انواع مختلف حساب های بانکی کاری، حسابی را انتخاب کنید.

انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1114

به "چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید