استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

به گزارش لنجان بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: استان مرزی ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است.

استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

از سفر با تور نوروز کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

عبدالمالک شنبه زاده در گفت وگو با خبرنگار لنجان بلاگ در ایلام گفت: استان ایلام با داشتن جاذبه های گردشگری در حوزه های مختلف تاریخی، مذهبی و طبیعت بکر سالانه و در مواقع مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بیان کرد: در هر موضوعی داشتن امنیت بخش جدا نشدنی هر کاری است و به ویژه در حوزه گردشگری این موضوع بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ما نیز باید در حد توان خود حوزه گردشگری را فعال کنیم گفت: به دلیل اینکه استان ایلام تا به امروز برای بسیاری از مردم ناشناخته بوده است گردشگران به آن تعداد که شایسته استان ایلام باشد از این استان استقبال ننموده اند.

شنبه زاده با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در سه سال گذشته اعلام کرد: در سه سال گذشته به لطف خداوند و برکت امام حسین(ع) زائران بسیاری از استان ایلام تردد داشته اند که همین موضوع نیز فرصتی برای معرفی استان ایلام شد.

وی اضافه نمود: با وجود اینکه استان ایلام با کشور عراق 430 کیلومتر مرز مشترک دارد اما این استان در امنیت کامل به سر می برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام بیان کرد: همچنین استان ایلام مردمی بسیار مهمان نواز و خونگرم دارد و برخوردی بسیار پسندیده با گردشگران و توریست ها دارند.

وی گفت: امنیت موضوعی بسیار مهم است و در زمان تردد گردشگران و توریست ها در استان ممکن است که بعضی از مردم نیز به دلیل تردد افراد مختلف در شهر یا روستای خود احساس ناامنی نمایند که ضروری است در این زمینه نیز فرهنگ سازی مناسب انجام گردد.

شنبه زاده اعلام کرد: بعضی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد مشکلاتی است که به دلیل متفاوت بودن فرهنگ ها ایجاد می گردد به همین دلیل نیز می توان آموزش های کامل محل را به گردشگران آموخت و گردشگران را با فرهنگ بومی محل آشنا کرد.

وی اضافه نمود: با وجود اینکه استان ایلام دومین استان کشور از نظر وجود امنیت است گردشگران می توانند با اطمینان خاطر به این استان سفر نموده و سفری همراه با امنیت را تجربه نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 82

به "استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید