ارزیابی عملکرد، موجب برطرف مسائل سازمانی می گردد

به گزارش لنجان بلاگ، مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آشنایی با نقاط ضعف و قوت دستگاه اجرایی از نکات حائز اهمیت برای پیشبرد اهداف سازمانی است و این ارزیابی به آسیب شناسی و برطرف مسائل دستگاه یاری شایانی می نماید.

ارزیابی عملکرد، موجب برطرف مسائل سازمانی می گردد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، مجید باقرکاظمی روز یکشنبه 18 خردادماه 99 با حضور در اداره کل استان عنوان نمود: سامانه ارزیابی عملکرد مدیران و معاونان اداره کل استان اقدام بسیار ارزنده ای است که می تواند به عنوان سامانه پایلوت ارزیابی عملکرد مدیران کل کشور در حوزه وزارتخانه در نظر گرفته گردد.

او اضافه کرد: ارزیابی عملکرد موجب شناسایی ظرفیت و قابلیت همکاران استان ها می گردد تا بتوان در آینده از ظرفیت آن ها بیشتر بهره برد.

مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به این که اقامتگاه های بوم گردی یکی از احتیاجهای امروز گردشگری کشور است، گفت: باید احتیاجسنجی در حوزه بوم گردی ها انجام گردد.

توزیع متناسب زیرساخت های گردشگری از اولویت های حوزه سرمایه گذاری گلستان است

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان نیز در ادامه ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی گفت: صنایع دستی استان به واسطه تنوع اقوام و فعالیت هنرمندان کیفیت مناسبی دارد، اما حلقه مفقوده این حوزه فروش مناسب محصولات و فراوریات است که با برطرف دغدغه هنرمندان، شاهد افزایش فراوری و در مجموع جهش مالی در این حوزه خواهیم بود.

او با اشاره به این که یکی از راه های افزایش فروش هنرمندان ایجاد بازارچه های صنایع دستی است، اعلام نمود: برپایی شش بازارچه در شهرستان های علی آبادکتول، آق قلا، کردکوی، مینودشت، کلاله و مراوه تپه در دست اقدام است.

تجری تأکید کرد که برای راه اندازی هر چه بهتر و سریع تر این بازارچه ها احتیاج به جذب اعتبارات ملی دارد.

او اضافه کرد: یکی از راه های رونق فروش فراوریات هنرمندان، کسب و کار اینترنتی و فروش در بستر فضای مجازی است. بر اساس تفاهم با اداره پست استان، مقرر شد تا با هدف سامان بخشی فروش کالاهای فراوریی صنایع دستی، دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان فعال برگزار گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان توضیح داد: مهم ترین برنامه اداره کل استان در حوزه سرمایه گذاری، توزیع متناسب زیرساخت های گردشگری است که در سال جهش فراوری به طور جدی پیگیری خواهد شد.

او گفت: در مجموع 30 هزار میلیارد ریال پروژه شامل هتل، متل، بوم گردی، مجتمع های اقامتی، پذیرایی و تفریحی و... با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سطح استان در حال اجراست که از این میزان بیش از 80 پروژه با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال، در امسال به بهره برداری خواهد رسید.

تجری با اشاره به اهمیت اقامتگاه های بوم گردی در ایجاد چرخه مالی و اشتغال در مناطق روستایی اظهارکرد: تا به امروز 104 اقامتگاه بوم گردی در استان مجوز بهره برداری دریافت نموده است و 60 واحد دیگر نیز تا انتها سال به این تعداد اضافه خواهد شد.

او گفت: یکی از برنامه های این اداره کل، تعامل با دستگاه های اجرایی و بهره مندی از ظرفیت هم افزایی سایر نهادهاست. در حوزه میراث فرهنگی در تعامل با اداره کل راه آهن مقرر شد تا موزه راه آهن در استان افتتاح گردد. با توجه به اینکه پرونده ثبت جهانی راه آهن شمال در دستور کار قرار گرفته است، ایجاد این موزه دارای اهمیت فراوانی است.

در این جلسه معاونان و مسئولان واحدهای اداره کل استان گلستان به ارائه گزارشی از اقدامات سال گذشته و همچنین برنامه ها و اولویت های امسال پرداختند.

در انتها این نشست، مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراهی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از خانه تاریخی رضا قلی نژاد و خانه تاریخی شفیعی در بافت تاریخی استرآباد گرگان بازدید کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 420

به "ارزیابی عملکرد، موجب برطرف مسائل سازمانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی عملکرد، موجب برطرف مسائل سازمانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید