پوتین می تواند دو دوره دیگر رییس جمهور بماند

به گزارش لنجان بلاگ، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه قانونی را به امضا رساند که می تواند برای دو دوره دیگر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کاندیدا گردد.

پوتین می تواند دو دوره دیگر رییس جمهور بماند

به گزارش ایرنا، پوتین رییس جمهوری روسیه قانونی را امضا کرد که از جمله این حق را به او می دهد که برای دو دوره دیگر انتخابات ریاست جمهوری نامزد گردد. این سند روز دوشنبه در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی این کشور منتشر شد.

مجلس دومای روسیه پیشتر این قانون را تصویب و شورای فدراسیون (سنا) هم آن را تایید کرد این قانون برای اجرایی شدن باید به امضای رئیس جمهوری می رسید.

تعدادی از مقررات این قانون در راستای اصلاحات قانون اساسی تدوین شد. طبق یکی از اصول قانون اساسی روسیه، محدودیت تعداد دوره هایی که طی آن همان شخص می تواند پست ریاست جمهوری فدراسیون روسیه را داشته باشد، بدون در نظر دریافت دوره های قبلی ریاست جمهوری وی، در خصوص رئیس دولت فعلی اعمال می گردد. بنابراین، این هنجار به رئیس دولت فعلی اجازه می دهد تا دو دوره دیگر ریاست جمهوری را داشته باشد.

این سند نشان می دهد که یک شهروند فدراسیون روسیه با حداقل 35 سال سن، که حداقل 25 سال در این کشور اقامت دائم داشته است، و همچنین قبلاً تابعیت یا اجازه اقامت یک کشور دیگر را نداشته و قبلاً نیز نداشته است، می تواند به عنوان رئیس دولت انتخاب گردد.

این قانون همچنین شرایط سنی را برای رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه معین نموده است که بر اساس آن شهروندان روسیه برای کسب این موقعیت باید حداقل 30 سال داشته باشند.

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین متولد 7 اکتبر 1952 و رییس جمهور فعلی روسیه است. او دومین و چهارمین رییس جمهور روسیه پس از فروپاشی شوروی است.

وی رییس حزب روسیه واحد (از 15 آوریل 2008) است. وی از سال 1999 تا به امروز همیشه پست ریاست جمهوری یا نخست وزیری روسیه را در اختیار داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 949

به "پوتین می تواند دو دوره دیگر رییس جمهور بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین می تواند دو دوره دیگر رییس جمهور بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید