نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر شد

به گزارش لنجان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از فیز، گروهی از ستاره شناسان بین المللی نقشه ای از آسمان منتشر نموده اند که در آن بیش از 25 هزار ابر سیاهچاله وجود دارد.

نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر شد

این نقشه در ژورنال Astronomy& Astrophysics منتشر شده و دقیق ترین نقشه حوزه ای از آسمان با امواج رادیویی فرکانس پایین است. ستاره شناسان برای ایجاد این نقشه از اطلاعات مربوط به 52 ایستگاه تحقیقاتی با آنتن های LOFAR در 9 کشور اروپایی استفاده کردند.

به نظر می رسد در این نقشه هزاران ستاره وجود دارد، اما آنها در حقیقت ابرسیاه چاله هستند. هر سیاه چاله در یک کهکشان دوردست و متفاوت واقع شده است. امواج رادیویی رصد شده، مربوط به ماده ای هستند که از سیاه چاله ها بیرون می جهند.

فرانچسکو دی گارسپرین محقق دانشگاه هامبورگ آلمان درباره این پژوهش می گوید: این نقشه حاصل سال ها تحقیق درباره اطلاعاتی بسیار چالش برانگیز است. ما باید روش هایی نوین برای تبدیل سیگنال های رادیویی به تصاویری از آسمان ابداع می کردیم.

این در حالی است که لایه یونوسفر اطراف زمین مشاهده امواج رادیویی طولانی را مشکل می نماید. این لایه عاری از الکترون مانند لنزی ابری عمل می نماید که به طور مداوم جلوی تلسکوپ های رادیویی حرکت می نماید.

در هر حال نقشه جدید حاصل ترکیب 256 ساعت مشاهده از قسمت شمال آسمان است. محققان با استفاده از ابررایانه ها و الگوریتم های جدیدی که در هر چهار ثانیه تأثیر یونوسفر را اصلاح می نماید، اطلاعات را آنالیز کردند.

البته این نقشه 4 درصد از بخش شمال آسمان را نشان می دهد. محققان تصمیم دارند فعالیت خود را ادامه دهند و نقشه کل شمال آسمان را بسازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 872

به "نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید