عراق، دیدگاه مالکی درباره انفجارهای اخیر بغداد، عالم اهل سنت: باید از بافت جامعه در برابر داعش محافظت کرد

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس ائتلاف پارلمانی دولت قانون و رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق به حملات تروریستی انتحاری میدان الطیران در مرکز بغداد و معین شدن عامل این جنایت واکنش نشان دادند.

عراق، دیدگاه مالکی درباره انفجارهای اخیر بغداد، عالم اهل سنت: باید از بافت جامعه در برابر داعش محافظت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نوری المالکی در توئیتی نوشت : خواهان مجازات شدید مسئولان امنیتی و نظامی هستم که کوتاهی آنها در انجام وظایف امنیتی که داشته اند ثابت می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود از دولت می خواهم که تحقیقات کاملی را انجام دهد تا اینکه مشخص گردد اقدام تروریستی اخیر مورد حمایت چه طرف هایی بوده است و توسط چه کسانی برنامه ریزی شده است. کسانی که قصد داردند دوباره گردونه تروریسم را در عراق به حرکت درآورند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق در واکنش به اقدام تروریستی اخیر در بغداد و پذیرش آن از سوی گروه تروریستی داعش بیان نمود : باید بیانیه اخیر داعش به دقت مطالعه و آنالیز گردد، و پس از آن تصمیماتی اتخاذ و اقداماتی انجام گردد و یکی از اولویت ها حمایت از ملت عراق در مقابل تروریست های تکفیری باشد. ضمن اینکه باید بافت اجتماعی جامعه در مقابل نفوذ گروه های ترویستی مثل داعش محافظت گردد. چرا که این گروه ها جز تکفیر، انفجار، ویرانی و آوارگی دستاورد دیگری ندارند .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 829

به "عراق، دیدگاه مالکی درباره انفجارهای اخیر بغداد، عالم اهل سنت: باید از بافت جامعه در برابر داعش محافظت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، دیدگاه مالکی درباره انفجارهای اخیر بغداد، عالم اهل سنت: باید از بافت جامعه در برابر داعش محافظت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید