سازنده پینوکیو از چه چیزی متنفر است؟

به گزارش لنجان بلاگ، گی یرمو دل تورو فیلمساز مکزیکی با حضور در مستر کلاسی یک ساعته در جشنواره انسی 2023، به نکات مهمی درباره انیمیشن پرداخت.

سازنده پینوکیو از چه چیزی متنفر است؟

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، گی یرمو دل تورو که به تازگی جایزه اسکار برترین انیمیشن بلند سینمایی را برای استاپ موشن پینوکیو دریافت نموده است، با شرکت در مستر کلاسی در جشنواره انیمیشن انسی گفت: استاپ موشن، به نظر من، زیباترین شکل انیمیشن است، زیرا صمیمی تر است و به معنای واقعی کلمه از ارتباط بین انیماتور و یک مدل فیزیکی شکل می گیرد.

وی در حالی که استاپ موشن را به عنوان نزدیک ترین چیز به بازی با اسباب بازی تشبیه کرد، خطاب به سازندگان انیمیشن های استاپ موشن که در جمع حاضر بودند، گفت: ما آدم های عجیب و غریب این اتاق هستیم، خانواده شما فکر می نمایند شما بی فایده هستید و همین خوب است.

دل تورو در ادامه گفت: همه انیماتور ها عجیب و غریب هستند، اما انیماتور های استاپ موشن عجیب تر از همه هستند. آن ها در جناح خشن و دیوانه جای می گیرند. چرا؟ زیرا در حال اجرای فرمی هنری هستند که بسیار کند و بسیار دردناک است و از دنیای قدیم می آید.

وی با بیان اینکه همواره سعی می نماید تا حد امکان از مجموعه ها و افکت های دیجیتال پرهیز کند، تاکید نمود برای بازیابی روحیه انسان به چیز هایی احتیاج است که ساخته دست بشر باشد.

وی اضافه کرد: عاشق چیز هایی هستم که دست ساز به نظر می رسند؛ از کمال متنفرم.

در این دوره شنواره انسی که به انیمیشن مکزیکی ادای احترام می گردد، دل تورو اولین کینگ کونگ، آثار هایائو میازاکی و ری هریهاوزن از جمله هفتمین سفر سندباد، جیسون و آرگونات ها را از جمله آثاری خواند که بر وی و دیگران تأثیر زیادی گذاشته اند.

وی با یادآوری اینکه ترجیح می دهد بیش از حد از انیمیشن های سه بعدی و جلوه های دیجیتال کامپیوتری در کار های خود استفاده نکند، تاکید نمود احتیاج به انواع انیمیشن وجود دارد؛ درست مثل منویی که بگردد از آن غذای تند یا کمی تند سفارش داد و گفت: ما شبیه هم هستیم و همه با هم فرق داریم.

دل تورو به مخاطبانش یادآوری کرد که اکنون 58 ساله است و در 30 سال فعالیت حرفه ای خود در 17 سال غیرفعال بوده است.

او با بیان اینکه امیدوار است بتواند استاپ موشنی برمبنای یک درام فانتزی بزرگسالان را که در دست ساخت دارد، بسازد، گفت: من 12 فیلم ساخته ام، اما 44 فیلمنامه نوشته ام، بنابراین اگر این را در نظر بگیرید، تنها توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که مقدار بهره وری شما در مقابل کوشش تان به طرز ناامیدنماینده ای سخت و طولانی خواهد بود و همواره با احمق ها روبرو خواهید شد. تمام کار من این بوده که هیچ اهمیتی به آن ها ندهم و به کوشش خود برای انجام آن ادامه خواهم داد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1624

به "سازنده پینوکیو از چه چیزی متنفر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازنده پینوکیو از چه چیزی متنفر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید