دشمنان دیگر حتی در فیلم هایشان هم عبور از سد پدافندی را متصور نیستند ، برای اولین بار باور 373 با موفقیت شلیک شد

به گزارش لنجان بلاگ، در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99 برای اولین بار، سامانه راهبردی و بومی باور 373 هدف دورایستا را با موفقیت مورد اصابت قرار داد.

دشمنان دیگر حتی در فیلم هایشان هم عبور از سد پدافندی را متصور نیستند ، برای اولین بار باور 373 با موفقیت شلیک شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در اجرای این مرحله از رزمایش، با تهاجم هواگرد های راهبردی و دور ایستای نیروی حمله ور، سامانه پدافند هوایی بومی باور 373 برای نخستین بار در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با موفقیت هدف مورد نظر را که سطح مقطع راداری بسیار پایینی داشت، کشف، شناسایی و با شلیک از فاصله دور مورد اصابت قرار داد.

این نخستین حضور سامانه بومی و راهبردی باور 373 در یک رزمایش پدافند هوایی است که عملکرد بسیار موفقی را تحت کنترل و هدایت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور داشت.

سامانه راهبردی و بومی باور 373 نخستین سامانه پدافند هوایی ارتفاع و برد بلند کشور است که با همکاری متخصصان صنعت دفاعی کشور و نیروی پدافند هوایی ارتش تولید شده و در سال 1398 از آن رونمایی شد.

امیر عباس فرج پور سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99 ضمن تبریک این موفقیت بزرگ، گفت: سامانه های پدافندی بومی کشورمان در دنیا حرف برای گفتن دارند و امروز در این حوزه در تراز دنیای ظاهر شده ایم، البته ما هیچگاه به وضع موجود راضی نبوده و همواره در حال به روزرسانی و ارتقا سامانه ها و تجهیزاتمان برای حراست و دفاع از آسمان کشور هستیم.

وی استقرار سامانه های پدافندی بومی در کشور را دلیل یأس و ناامیدی دشمنان از تهاجم و تجاوز به آسمان کشور برشمرد و عنوان کرد: دشمنان ما امروز می دانند که در صورت هرگونه تعرض و تجاوز حتی کوچک به فضای کشورمان، با انبوهی از آتش سامانه های پدافندی ارتش و سپاه که با هم افزایی و تعامل و فرماندهی مشترک مانند سدی مستحکم در برابر آن ها قد برافراشته روبرو خواهند شد؛ لذا امروز دیگر حتی در فیلم های سینمایی شان هم عبور از این سد پدافندی را برای خود متصور نیستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 633

به "دشمنان دیگر حتی در فیلم هایشان هم عبور از سد پدافندی را متصور نیستند ، برای اولین بار باور 373 با موفقیت شلیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشمنان دیگر حتی در فیلم هایشان هم عبور از سد پدافندی را متصور نیستند ، برای اولین بار باور 373 با موفقیت شلیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید