حذف ضامن وام های خرد تکذیب شد

به گزارش لنجان بلاگ، دبیر کانون بانک و موسسات اعتباری خصوصی گفت: بخشنامه حذف ضامن برای دریافت وام خرد به بانک ها ابلاغ نشده است

حذف ضامن وام های خرد تکذیب شد

به گزارش تسنیم، محمدرضا جمشیدی درباره حذف ضامن از تسهیلات خرد بانکی گفت: هر شخصی برای بازپرداخت تسهیلاتی که از بانک می گیرد باید ضامن معرفی کند و بانک ها برای وصول اطمینان به اینکه بتوانند این قرض الحسنه ای که پرداخت می نمایند به موقع بازپرداخت آن صورت بگیرد از ضامن استفاده می نمایند و تا به امروز هم بخشنامه حذف ضامن برای دریافت تسهیلات وام به بانک ها ابلاغ نشده است.

جمشیدی بعلاوه درباره جایگزین اعتبار سنجی برای بازپرداخت تسهیلات گفت: اعتبار سنجی یک آنالیز است و هرگز نمی تواند این اعتبار سنجی تضمینی برای بازپرداخت تسهیلات گردد.

جمشیدی بعلاوه افزود: طبق اعتبار سنجی در صورتیکه وام گیرنده توان بازپرداخت وام را داشته باشد در این صورت ممکن است بانک ها وثیقه نگیرند و به همان قرارداد لازم الاجرایی که بین مشتری و بانک منعقد می گردد، اکتفا نمایند و حتی برای تسهیلات درشت هم بر اساس اعتبار سنجی می توان از وام گیرنده وثیقه ای در خواست نکرد.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در خاتمه گفت: در صورتیکه متقاضی بتواند گواهی کسر از حقوق به بانک ارائه دهد در آن صورت هم دیگر نیازی به ضامن نیست و در صورت بدهی شخص از حقوقش کسر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1558

به "حذف ضامن وام های خرد تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف ضامن وام های خرد تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید