رونمایی از پوستر دوره تربیتی فیلمساز باشگاه فیلم سوره، کاتینو2 به طور رسمی شروع شد

به گزارش لنجان بلاگ، آیین رونمایی از پوستر و شروع دومین دوره آموزش فیلم ساز کاتینو با حضور رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و مدیرعامل باشگاه فیلم سوره برگزار گردید.

رونمایی از پوستر دوره تربیتی فیلمساز باشگاه فیلم سوره، کاتینو2 به طور رسمی شروع شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی باشگاه فیلم سوره، در این مراسم که امروز شنبه 15 آبان ماه در محل باشگاه فیلم سوره و با حضور تعدادی از کارگردانان و هنرمندان این مجموعه سینمایی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید، محمدجواد موحد درباره دوره آموزش فیلم ساز کاتینو 1 گفت: از ابتدای سال گذشته در پی این بودیم که بتوانیم نسل نو فیلم سازان باشگاه فیلم سوره را با انتخاب از میان نوجوانان و جوانان مستعد و دغدغه مند این حوزه انتخاب و وارد جهت تربیتی باشگاه کنیم. به همین علت هم تصمیم گرفتیم این جهت را به شکلی قاعده مند در دوره آموزشی کاتینو 1 تجربه کنیم.

مدیرعامل باشگاه فیلم سوره درباره دوره آموزشی کاتینو 1 ادامه داد: ما در دوره آموزشی کاتینو 1 بعد از فراخوان و آنالیز بیش از 150 متقاضی، بعد از چند مرحله آنالیز تخصصی، به 25 نفر رسیدیم که وارد این دوره آموزشی شوند و با حضور آن ها دوره های آکادمیک و نظری با حضور اساتید متخصص برگزار گردید. اما همان طور که از ابتدا هم برنامه ریزی نموده بودیم، خیلی زود از آموزش های نظری عبور کردیم و مربیان دوره شبیه به منتور عمل نموده و بچه های کاتینو هم خیلی زود سراغ نوشتن فیلم نامه های خود رفتند که بتوانند وارد عرصه تجربی فیلم سازی شوند و در سطح آموزش های نظری باقی نمانند. مربیان باشگاه هم در کنارشان قرار داشتند تا هنرجویان کاتینو از مشورت و هدایت های آن ها استفاده نمایند؛ و خروجی این دوره آموزشی 11 فیلم نامه و 4 فیلم ساخته شده است که اتفاقاً یکی از آن ها در جشنواره فیلم مدرسه تندیس برترین فیلم را کسب کرد و یکی دیگر از بچه های کاتینو هم در بخش دیگری تندیس برترین فیلم را از آن خود کرد.

موحد درباره ثمرات دوره آموزش کاتینو 1 گفت: با همه سختی هایی که کاتینو 1 داشت، ولی به نظرم خروجی و نتیجه این دوره قابل دفاع است. از جوانان و نوجوانانی که با جهت تربیتی باشگاه همراه شدند و به مرحله فیلم سازی رسیدند تا برخی دیگر از بچه ها که در قالب های دیگری مانند نویسندگی، تدوین و حتی مدیریت دوره آموزشی کاتینو به ما یاری می نمایند و جهت رشد خود را طی می نمایند. این که چند هنرجوی کاتینو 1 هم اکنون در نویسندگی سریال تازه وارد به ما یاری می نمایند، بخش دیگری در تصویربرداری یکی از آثار حرفه ای تلویزیون مشغول به فعالیت شده و دو نفر از بچه های کاتینو توانستند در جشنواره فیلم مدرسه تندیس برترین فیلم را کسب نمایند نشان می دهد که می گردد به آینده این بچه ها بسیار امیدوار بود و کاتینو در مرحله انتخاب و تربیت، خوب عمل نموده است.

مدیرعامل باشگاه فیلم سوره درباره دوره آموزش کاتینو 2 گفت: دوره کاتینو 1 را به دقت آنالیز کردیم و فرایند و جهت این دوره را آسیب شناسانه مرور کردیم تا بتوانیم کاتینو 2 را به برترین شکل ممکن برگزار کنیم. امیدواریم که این دوره، مانند دوره اول کاتینو در گیرودار کرونا به تأخیر نیافتد و بتوانیم تا انتهای سال آن را به نقطه مطلوبی برسانیم؛ و کوشش می کنیم که کاتینو 2 طرح و اتفاق بزرگ و مؤثری باشد که کمترین ایراد و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

در ادامه این مراسم، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری درباره دوره آموزشی کاتینو گفت: دوره آموزشی کاتینو یکی از اتفاقات مجذوب کننده و دلگرم نماینده باشگاه فیلم سوره است که به طور مرتب آن را پیگیری می کنیم و امیدوار هستیم که ادامه دار و مستمر باشد.

جعفریان در ادامه با اشاره به جنس تربیتی باشگاه فیلم سوره در حوزه تربیت فیلم سازان جوان گفت: مهم ترین ویژگی باشگاه فیلم سوره جوششی بودن و اصیل بودن پاتوق و جمع های آن است. همین که جمعی از جوانان هنرمند، ایده ها و مصاحبه ها و محتوا های خود را در خلال زندگی کردن و حیات جمعی که در کنار هم در باشگاه رقم می خورد، به اشتراک گذاشته می گذارند، خاصیت جوششی و درون زای باشگاه فیلم سوره را قوام می بخشد؛ و همین اتفاق است که هویت هنرمندان باشگاه را شکل می دهد و به تحقق شعار باشگاه یعنی ساختن آدم ها از ساختن فیلم ها مهم تر است ختم می گردد. باید همه ما از این خاصیت باشگاه حراست کنیم و آن را حفظ نماییم. از طرف دیگر هم به این فکر کنیم که مدل منحصربه فرد باشگاه در دوره آموزشی کاتینو قابلیت پایش، توسعه و ارتقا دارد.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: شاید باید به این موضوع فکر کنیم که چگونه می توان میان این دو موضوع یعنی حفظ هویت و اصالت تربیتی باشگاه فیلم سوره و مدل سازی و فرآیند سازی این جهت تعادل ایجاد کرد که هیچ کدام آسیب نبیند. وظیفه ما حراست از هویت اصیل باشگاه است که البته می دانم دوستان باشگاه فیلم سوره روی این موضوع متمرکز و حساس هستند. چراکه اگر این اتفاق خدشه ببیند این هویت اصیل و جوششی باشگاه است که آسیب می بیند. همان طور که روزگاری هویت اصیل حوزه هنری که مانند امروز باشگاه فیلم سوره درون زا و میزبان حیات دسته جمعی هنرمندان بود، به مرور تغییر ماهیت داد و آن هویت اصیل جای خود را به یک اتفاق بوروکراتیک و ساختارمند داد که شباهت های زیادی به ارگان ها و سازمان های دیگر کشور دارد. درحالی که ابتدای حیات حوزه کاملاً ضد ساختار های بوروکراتیک و اداری مرسوم بود، ولی به مرور چنین اتفاقی افتاد.

در انتهای این مراسم هم با حضور هنرمندان و مسئولان گروه هنری کات، از پوستر و نشان دوره آموزشی کاتینو رونمایی شد.

لازم به ذکر است جوانان 17 تا 23 ساله ای که علاقه مند به حضور در دومین دوره تربیت فیلم ساز کاتینو هستند، می توانند با مراجعه به سایت و صفحات مجازی باشگاه فیلم سوره و هم چنین ارسال رزومه و مشخصات به ایمیل [email protected] یا شماره 09014133398، در این رویداد ثبت نام مقدماتی نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1251

به "رونمایی از پوستر دوره تربیتی فیلمساز باشگاه فیلم سوره، کاتینو2 به طور رسمی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از پوستر دوره تربیتی فیلمساز باشگاه فیلم سوره، کاتینو2 به طور رسمی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید