توضیحات دادستان کردستان درباره اجرای حکم قصاص جوان سقزی

به گزارش لنجان بلاگ، دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان ادعاهای رسانه های بیگانه را درباره اجرای حکم قصاص جوان سقزی تکذیب کرد و در این زمینه توضیح داد.

توضیحات دادستان کردستان درباره اجرای حکم قصاص جوان سقزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در پی اجرای حکم شایان سعیدپور، محکوم به قصاص نفس که در یک نزاع دسته جمعی مرتکب قتل شد و پیروز به جلب رضایت اولیای دم نشد، ادعاهایی مبنی بر تشکیک در سن این محکوم در زمان اجرای حکم و خودداری از ورود مادر مقتول برای اعلام رضایت از سوی رسانه های معاند مطرح شد.

محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان در تشریح چگونگی ارتکاب قتل از سوی شایان سعیدپور گفت: وی در یک نزاع دسته جمعی در شهر سقز، عامدانه مرتکب قتل شد که دقیقاً عمدی بودن و انطباق آن با شرایط قتل عمد، کاملاً محرز و مبین بوده است.

جباری ادامه داد: پرونده با دقت زیادی مورد بررسی قرار گرفت که بعد از طی مراحل قانونی، در دیوان عالی کشور تأیید و در نهایت، این حکم اجرا شد.

وی اظهار کرد: این فرد در زمان ارتکاب جرم، به سن قانونی و شرعی بلوغ عقلی رسیده بود و در این زمینه هیچ ابهامی وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان افزود: مرجع قضایی، فرصت های متعددی برای قاتل در اختیار قرار داده بود تا وی بتواند رضایت اولیای دم را جلب کند و در این میان مرجع قضایی نیز تلاش زیادی برای جلب رضایت کرد؛ اما در نهایت، اولیای دم رضایت ندادند و حکم قصاص اجرا شد.

جباری با رد این ادعا که از ورود مادر مقتول به زندان برای اعلام رضایت و بخشش خودداری شده است، شرح داد: مادر مقتول وکالتی به پدر مقتول داده بود و اصلاً حضور نداشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 351

به "توضیحات دادستان کردستان درباره اجرای حکم قصاص جوان سقزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات دادستان کردستان درباره اجرای حکم قصاص جوان سقزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید