کاهش قیمت نفت تحت تاثیر کرونا

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران: قیمت نفت روز آدینه تحت تاثیر افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا که نگرانیها نسبت به متوقف شدن رشد تقاضا برای سوخت را برانگیخت، کاهش یافت با این حال تحت تاثیر سیگنالهای مالی مثبت رشد هفتگی دیگری را رقم زد.

کاهش قیمت نفت تحت تاثیر کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آمریکا روز پنج شنبه بیش از 55 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد که رکورد روزانه جدیدی در سطح جهانی بود. افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که رشد مشاغل آمریکا پس از افزایشی که در ژوئن داشت، ممکن است دوباره لطمه ببیند.

لوییس دیکسون از شرکت ریستاد انرژی در این باره گفت: اگر این فرایند ادامه پیدا کند، تقاضا برای نفت در این کشور به خطر خواهد افتاد.

بهای معاملات نفت برنت با 38 سنت معادل 0.9 درصد کاهش، در 42 دلار و 76 دلار در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت با 44 سنت معادل 1.1 درصد کاهش، در 40 دلار و 21 سنت در هر بشکه بسته شد.

معاملات بازار آمریکا به دلیل تعطیلات روز استقلال بسیار اندک بود.

استفن برنوک، معامله گر نفت در شرکت پی وی ام در این باره گفت: بهبود شکننده اقتصاد آمریکا تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا ممکن است معکوس گردد.

هر دو شاخص روز پنج شنبه تحت تاثیر آمار اشتغال ژوئن آمریکا و کاهش ذخایر نفت این کشور بیش از دو درصد صعود نموده بودند. نفت برنت در هفته گذشته چهار رشد رشد هفتگی داشت.

نشانه های احیای مالی و کاهش عرضه از سوی گروه اوپک پلاس یاری کرد نفت برنت از رکورد اندک 16 دلار در آوریل بیش از دو برابر افزایش پیدا کند.

عامل دیگری که امیدها به احیای مالی را تقویت کرد، انتشار گزارشی بود که نشان داد بخش خدمات چین در ژوئن با سریع ترین فرایند رشد نموده است.

فراوری نفت اوپک در ژوئن به پایین ترین حد خود در چند دهه اخیر سقوط نموده و فراوری نفت روسیه هم نزدیک به سهمیه مشخص شده تحت توافق کاهش فراوری اوپک پلاس بوده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز پنج شنبه اظهار کرد که فراوریکنندگان اوپک پلاس همان طور که پیش از این توافق شده بود، کاهش فراوری خود را از اوت کمتر خواهند کرد. وی همچنین گفت بازار جهانی نفت ممکن است در ژوییه به توازن میان عرضه و تقاضا برسد و حتی با کمبود عرضه نفت روبرو گردد در حالی که ممکن است مصرف نفت پیش از سال 2021 به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا نرسد.

بر اساس گزارش رویترز، منابع مطلع اوپک پلاس هفته گذشته اظهار نموده بودند هیچ مذاکره ای در مورد تمدید کاهش فراوری 9.7 میلیون بشکه در روز وجود ندارد و کاهش فراوری از اوت احتمالا به 7.7 میلیون بشکه در روز تسهیل می گردد.

در این بین، شرکت جی بی سی انرژی در گزارشی اظهار داشت اعلام ورشکستگی شرکت نفت شیل چساپیک انرژی، از قیمت نفت پشتیبانی کرد زیرا انتظارات برای کاهش فراوری تقویت شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 465

به "کاهش قیمت نفت تحت تاثیر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت تحت تاثیر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید