چرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی دهد؟

به گزارش لنجان بلاگ، فیفا بعد از گذشت حدود یک ماه هنوز پاسخ آخرین اصلاحات فدراسیون فوتبال در پیش نویس اصلاحی اساسنامه را نداده و این موضوع موجب خوشبینی اعضای هیات رئیسه و کمیته تدوین مقررات شده است.

چرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی دهد؟

به گزارش خبرنگاران، اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال در برهه کنونی تبدیل به کلیدی شده که می تواند قفل انتخابات این فدراسیون و عبور از این شرایط را باز کند و با روی کار آمدن تیم مدیریتی اعم از رئیس و اعضای هیات رئیسه، اوضاع فوتبال ایران هم دگرگون گردد.

در حالی که اصلاح اساسنامه و نامه نگاری های فدراسیون و فیفا از اوایل خرداد آغاز شده و پیش نویس موردنظر، بارها در جهت تهران و سوئیس رفت و آمد داشته، این بار فیفا پاسخی به آخرین اصلاحات اساسنامه نداده است.

این اتفاق در حالی است که فیفا در سنوات گذشته به سرعت و در ظرف کمتر از یک هفته ایرادها و اصلاحات مدنظر خود را به فدراسیون گوشزد نموده و حتی بعضا خواهان انجام اصلاحات در سریعترین زمان ممکن شده تا جلوی هرگونه تعلل و به تعویق افتادن فرایند انتخابات را بگیرد. با این حال در مقطع کنونی و از آخرین باری که فدراسیون فوتبال پاسخ سوء تفاهم طرفین در رابطه با ماهیت این مجموعه را به فیفا ارسال نموده، حدود یک ماه گذشته و هنوز خبری از فدراسیون جهانی فوتبال نشده است.

ایرادهای اساسنامه برطرف شد؟

علی کفاشیان اخیرا در رابطه با ارسال اساسنامه به فیفا و واکنش این نهاد به اصلاحات جدید گفته است که از یک ماه قبل تا به امروز فیفا پاسخی به ایران نداده است. او معتقد است علت این اتفاق در برطرف ایرادها و سوء تفاهمات با فیفا بوده و اساسنامه آماده تایید در مجمع است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در شرح استدلال خود مبنی بر برطرف ایرادهای اساسنامه و سکوت فیفا اعلام نمود: در دوران ریاست من هم وقتی اصلاحات انجام شد و به فیفا رفت، آن ها پاسخی ندادند و الان هم پاسخی نداده اند که می تواند مبنی بر نبودن ایراد در اساسنامه باشد. چون اگر اساسنامه اشکالی داشت، سریعا پاسخ می دادند.

حدود یک هفته قبل حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون هم از ارسال تاییدیه فیفا برای اساسنامه خبر داده بود که فعلا این اتفاق عملی نشده اما طولانی تر شدن سکوت فیفا درباره این پیش نویس موجب امیدواری مدیران خیابان سئول شده و زمزمه هایی درباره آغاز فرآیند برگزاری مجمع و به تایید رساندن این اساسنامه توسط اعضاء شکل گرفته است.

البته که فدراسیون بعد از اتفاقات ماه های اخیر نمی تواند بی گدار به آب بزند و باید هر چه زودتر از برطرف ابهامات، ایرادها و سوء تفاهمات فیفا درباره بندهای باقی مانده اطمینان حاصل کند و سپس فرایند تایید اساسنامه در داخل خانواده فوتبال را آغاز کند.

به نظر می رسد سکوت فیفا درباره اساسنامه می تواند ریشه در برطرف ایرادهای مدنظر و برطرف سوء تفاهمات در بند مربوط به ماهیت این فدراسیون داشته باشد که بهترین راه اطمینان از این موضوع در مقطع فعلی، استعلام از فیفا است. باید چندین روز دیگر برای دریافت علت پاسخ این همه تعلل از سوی فیفا منتظر ماند تا معین گردد فدراسیون از ایرادهای این نهاد بالادستی رها شده یا خیر.

در حال حاضر فدراسیون از بازه جدول زمانبندی مصوب فیفا هم عقب افتاده و به جای مهر، قرار است انتخابات در اواخر آبان یا اوایل آذر برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 525

به "چرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید