پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 28 آذر 1400

به گزارش لنجان بلاگ، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران تا حدودی آفتابی و در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار پیش بینی می گردد. فردا 28 آذر ماه 1400 هوای تهران نسبتا آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 28 آذر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات بارانی است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 9 و 4 درجه است.

امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات بارانی است و دمای امروز تهران در طول شب از چهار درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 13 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (28 آذر ماه) نسبتا آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (29 آذرماه) تا حدودی آفتابی و در بعضی ساعات ابری با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (30 آذرماه) ابری و در ساعاتی همراه با رگبار با حداقل دمای 3 درجه و با حداکثر دمای 13 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (27 آذرماه) با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (28 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (28 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز سامانه بارشی در بیشتر منطقه ها کشور (به جز نیمه جنوبی) فعال است.

در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر و کوهستانی کولاک برف و در منطقه ها مستعد تگرگ پیش بینی می گردد.

بارندگی در خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام شدت بیشتری دارد.

بارندگی بعلاوه در غرب اصفهان، زنجان، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز، تهران و قزوین شدت دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1443

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 28 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 28 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید