وزارت صلح افغانستان: فرایند صلح را با آمریکا به پیش می بریم

به گزارش لنجان بلاگ، وزیر امور صلح افغانستان گفت که این کشور با آمریکا و در جنگ و صلح شریک است و این فرایند را بطور مشترک به پیش می برند.

وزارت صلح افغانستان: فرایند صلح را با آمریکا به پیش می بریم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سلام رحیمی وزیر امور صلح افغانستان گفت که از طرف دولت این کشور برای آزادی زندانیان طالبان مانعی وجود ندارد اما این گروه باید به کاهش خشونت ها پایدار باشند.

رحیمی اضافه نمود که کاهش پایدار خشونت ها آزمونی برای طالبان است و اگر این گروه سطح خشونت ها را کاهش ندهد به این معنی است که نسبت به فرایند صلح پایبند نیستند.

براساس فرمان اشرف غنی قرار بود که فرایند آزادی تدریجی زندانیان طالبان از شنبه هفته جاری آغاز گردد اما تا به امروز هیچ یک از این زندانیان آزاد نشده اند.

وزیر امور صلح افغانستان به بی بی سی گفت که دلیل عدم آغاز این فرایند آغاز نشدن مذاکرات با طالبان است و گفت وگوها باید آغاز می شد و این فرایند یکجا پیش می رفت.

رحیمی درباره موضع طالبان برای آزادی یک روزه 5 هزار زندانی گفت که این اقدام ممکن نیست و پیش شرط طالبان مانع این فرایند می گردد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نقش آمریکا در فرایند صلح افغانستان نیز اظهارداشت: با آمریکا در جنگ شریک بودیم و در صلح نیز شریک هستیم. شراکت را نگه می داریم و فرایند صلح را به پیش می بریم.

وزیر امور صلح افغانستان ددرباره هیئت تشکیل شده برای مذاکره با طالبان نیز گفت که این هیئت 15 نفره است و در گفت وگوها از جمهوری اسلامی افغانستان حمایت می نماید.

رحیمی اضافه نمود که تنها دو نفر از اعضای این هیئت دولتی هستند و حضور زنان و نمایندگان گروه های مختلف در آن در نظر گرفته شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 254

به "وزارت صلح افغانستان: فرایند صلح را با آمریکا به پیش می بریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صلح افغانستان: فرایند صلح را با آمریکا به پیش می بریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید