واکنش موسوی به فضاسازی های مشکوک درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش لنجان بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران تحقیقات درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی را طبق استانداردهای بین المللی و ضوابط ایکائو شروع و از اوکراین و کمپانی بوئینگ برای مشارکت در تحقیقات دعوت نموده است.

واکنش موسوی به فضاسازی های مشکوک درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی های مشکوکی که در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی توسط منابع غربی ایجاد شده است گفت: جمهوری اسلامی ایران تحقیقات در مورد علت سقوط این هواپیما را طبق استانداردهای بین المللی و ضوابط ایکائو شروع نموده و از کشور اوکراین به عنوان صاحب هواپیما و کمپانی بوئینگ به عنوان سازنده هواپیما برای مشارکت در تحقیقات دعوت به عمل آورده است.

سخنگوی وزارت خارجه با تسلیت دوباره به خانواده جانباختگان در این سانحه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران از حضور کارشناسان کشورهایی که اتباع آنها در این سانحه دلخراش جان خود را از دست داده اند استقبال نموده و از نخست وزیر کانادا و هر دولتی که اطلاعاتی در این خصوص دارد درخواست می نماید این اطلاعات را در اختیار کمیته آنالیز سانحه مزبور در ایران قرار دهد.

به گزارش فارس، صبح چهارشنبه 18 دی ماه در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی اوکراین که از تهران راهی کی یف بود در نزدیکی تهران سفوط کرد و 176 سرنشین آن شامل مسافران و خدمه پرواز جان باختند.

در پی فضاسازی های مشکوک بعضی منابع غربی در مورد اصابت موشک به این هواپیما، علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در اظهاراتی مطرح کرد : همزمان با این هواپیما، چندین پرواز داخلی و خارجی در فضای ایران و در همین ارتفاع هشت هزار پایی در حال پرواز بودند و موضوع برخورد موشک به این هواپیما به هیچ وجه نمی تواند صحت داشته باشد.

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در این باره به فارس گفت: در مورد بازخوانی و پردازش اطلاعات جعبه سیاه شامل FDR&CVR در حال حاضر متخصصان کمیسیون آنالیز سانحه و سازمان هواپیمایی اوکراین در ایران هستند تا با همکاری کمیسیون آنالیز سانحه ایران، اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ 737 را بازخوانی و پردازش نمایند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: اگر امکان خواندن جعبه سیاه با توجه به امکانات دو کشور نبود، تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد تا اطلاعات این جعبه سیاه در جای دیگری خوانده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 62

به "واکنش موسوی به فضاسازی های مشکوک درباره سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش موسوی به فضاسازی های مشکوک درباره سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید