واکنش به گمانه ها درباره صف های طولانی اتاق عمل ، شانه ساز: در زمینه ذخایر دارویی و تجهیزات بی نظیریم

به گزارش لنجان بلاگ، رییس سازمان غذا و دارو در مورد اظهاراتی مبنی بر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی که منجر به صف های طولانی برای انجام اعمال جراحی در بیمارستان ها شده است، گفت: در حال حاضر شرایط ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی کشور در شرایط بی نظیری قرار گرفته است.

واکنش به گمانه ها درباره صف های طولانی اتاق عمل ، شانه ساز: در زمینه ذخایر دارویی و تجهیزات بی نظیریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز در این باره اضافه نمود: بخشی از این گفته به دلیل گران بودن بعضی از تجهیزات و دستگاه ها است که تمام دولت ها با آن روبرو هستند. نمی توانیم دستگاه های گران قیمت خریداری کنیم که هیچ کس در نوبت عمل نماند؛ چراکه درست نیست و هزینه های کمرشکن به بار می آورد.

وی با اشاره به اینکه با تمام خباثت های دشمن های خارجی، اکنون هیچ کمبودی در دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد، اضافه نمود: بیشتر مشکل در این زمینه است که بعضی بیمارستان ها در پرداخت و تامین نقدینگی برای بازپرداخت مطالبات شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی با موانع اقتصادی روبرو بودند که با پیگیری های شخص وزیر بهداشت و همکاری سازمان تامین اجتماعی، قرار است مبلغ قابل توجهی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد. امیدواریم دانشگاه ها بتوانند با این مبالغ بدهی شرکت ها را پرداخت نمایند تا به دلیل عدم تحویل اقلام مورد احتیاج توسط شرکت ها، خدمات بیمارستان ها با مشکل روبرو نشود.

رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حال حاضر شرایط ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی در کشور در شرایط بی نظیری قرار گرفته است و هیچ کمبودی متوجه تامین دارو، تجهیزات و مواد اولیه نیست.

وی همچنین به پیگیری های انجام شده برای تامین داروی بیماران MPS اشاره نمود و اضافه نمود: علاوه بر مکاتبات بین المللی از سایر کانال های ارتباطی نیز این موضوع را پیگیری می کنیم. طی یک یا دو سال گذشته همیشه اقلام دارویی وجود داشته که دشمنان ما در کوشش بودند تا به دستمان نرسد، اما با پیگیری های انجام شده این مسائل مرتفع شده اند. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که در این بین داروی بیماران MPS نسبت به سایر داروها بیشتر رسانه ای شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 85

به "واکنش به گمانه ها درباره صف های طولانی اتاق عمل ، شانه ساز: در زمینه ذخایر دارویی و تجهیزات بی نظیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به گمانه ها درباره صف های طولانی اتاق عمل ، شانه ساز: در زمینه ذخایر دارویی و تجهیزات بی نظیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید