مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی العدید در قطر

به گزارش لنجان بلاگ، پنتاگون از مرگ یک فرمانده نیروی هوایی خود مستقر در پایگاه هوایی العدید در شهر دوحه در قطر اطلاع داد.

مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی العدید در قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های آمریکایی روز دوشنبه از مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی این کشور مستقر در قطر خبر دادند.

به نوشته وبگاه ایر فورس تایمز به نقل از پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) جسد جیمز. سی. ویلیس فرمانده اسکادران رد هورس روز شنبه ساعت هفت و نیم صبح به وقت محلی در اقامتگاهش در پایگاه هوایی العدید درجنوب شهر دوحه در قطر یافت شد. پنتاگون مدعی شده که مرگ این فرمانده ارشد آمریکایی به مرتبط با حوادث نظامی نبوده و تحقیقات در این زمینه در دست آنالیز است.

این فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا پیشتر راهنمایی یگان مهندسی گارد هوایی نیومکزیکو را برعهده داشت. این اسکادران ماه آوریل در قطر مستقر شد و وظیفه آن پشتیبانی از یگان های هوایی آمریکا در عملیات علیه داعش بود.

اسکادران تعمیرات سنگین (RED HORSE) مسئول بازآماد و تعمیر سریع واحدهای سنگین نیروی هوایی ایالات متحده است.

در تداوم مرگ مشکوک نظامیان آمریکا در منطقه، دو نظامی آمریکا یکی در کویت و دیگری در سوریه دچندی قبل جان خود را از دست دادند. مقام های نظامی کویت در بیانیه ای مدعی شدند که یک نظامی آمریکا ردر پایگاه نظامی بیوری در کویت در یک حادثه غیر نظامی جان خود را از دست داد.

این نظامی آمریکایی در عملیات داعش در منطقه مسئولیت نبرد را بر عهده داشت و نام و یگان مربوطه وی به دلایل مسائل امنیتی عنوان نشده است.

این در حالی است که یک نظامی دیگر آمریکا نیز به نام کیسی هارت 42 ساله به دلیل آنچه که جراحت در سوریه عنوان شده، در پایگاه التنف در کویت جان خود را از دست داد. چندی قبل نیز یک نظامی ارشد نیروی هوایی آمریکا به نام جیسون کیافان در کویت کشته شد. آمریکا در آن موقع نیز مدعی شد که این نظامی ارشد حین رانندگی بیرون از پایگاه هوایی السالم در کویت کشته شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1068

به "مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی العدید در قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی العدید در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید