عراق، احتمال گشایش در بحران سیاسی؛ تکاپوی جدی برای انتخاب سریع نخست وزیر جدید

به گزارش لنجان بلاگ، منابع عراقی از احتمال بروز گشایش در بحران سیاسی و توافق قریب الوقوع درباره نامزد نخست وزیری خبر دادند.

عراق، احتمال گشایش در بحران سیاسی؛ تکاپوی جدی برای انتخاب سریع نخست وزیر جدید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری می گویند براساس اطلاعات متعددی که در زمینه توافقات، برنامه ها و معاملات سیاسی پشت پرده در چند روز گذشته به دست آمده است، احتمالا بحران سیاسی عراق پس از گذشت 10روز با گشایشی روبرو خواهد شد.

به گفته این منابع، سه نام برای پست نخست وزیری مطرح شده است که هیچ کدام از آنها پیشینه نظامی و یا قضایی نداشته اند و حداکثر پس از یک هفته شرایط آنها معین خواهد شد. برهم صالح رئیس جمهور عراق هم 48 ساعت فرصت خواهد داشت تا یکی از آنها را به عنوان نخست وزیر معرفی کند.

این منابع گفتند طرح های سیاسی آینده و اقدامات دولتی برای انتها به آشوب و هرج و مرج، با تایید بین المللی روبرو خواهد شد.صحنه عراق با تحولاتی سریعی روبرو خواهد شد و ممکن است تظاهرات میلیونی نقطه عطف مهمی برای تحولات باشد.

در این زمینه، ریاض المسعودی از نمایندگان ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر گفته است آب های راکد به حرکت درآمده و گروه های سیاسی آغاز به دادن امتیاز نموده اند و برای انتخاب شخصیتی که جدال برانگیز نباشد برای سِمت نخست وزیری آینده گام رو به جلو برداشته اند. وی اضافه کرد روزهای آینده شاهد تحرکات سریع و فراگیری برای انتخاب شخصیت مناسب خواهد بود.

المسعودی که با شبکه السومریه گفت وگو می کرد، اضافه کرد گروه های سیاسی فعال و تاثیرگذار در صحنه سیاسی عراق، اهمیت تسریع در تشکیل دولت آینده و انتخاب نخست وزیر جدید را درک نموده اند و روزهای آینده شاهد تحرک سریع و فراگیر برای انتخاب نخست وزیر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 76

به "عراق، احتمال گشایش در بحران سیاسی؛ تکاپوی جدی برای انتخاب سریع نخست وزیر جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، احتمال گشایش در بحران سیاسی؛ تکاپوی جدی برای انتخاب سریع نخست وزیر جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید