عبدالله: جمهوری اسلامی ایران متحد استراتژیک افغانستان است

به گزارش لنجان بلاگ، رییس اجراییه افغانستان در ملاقات سفیر ایران در کابل، جمهوری اسلامی را از متحدان استراتژیک و دوستان نزدیک افغانستان خواند و از همکاری های این کشور با افغانستان در دوره های مختلف قدردانی کرد.

عبدالله: جمهوری اسلامی ایران متحد استراتژیک افغانستان است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان لنجان بلاگ، بهادر امینیان سفیر ایران در کابل با عبدالله عبدالله رییس اجرائیه افغانستان ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات که شب گذشته در محل ریاست اجراییه افغانستان انجام شد، عبدالله، تقرر امینیان به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان را تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

عبدالله همچنین در این ملاقات، جمهوری اسلامی ایران را از متحدان استراتژیک و دوستان نزدیک افغانستان خواند و از همکاری های این کشور با افغانستان در دوره های مختلف تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این ملاقات، بهادر امینیان سفیر جدید ایران در کابل، افغانستان را از دوستان نزدیک جمهوری اسلامی ایران خواند و تاکید نمود که توسعه و امنیت در افغانستان به معنای توسعه و امنیت در ایران است.

وی همچنین اضافه کرد که روابط دو کشور بر ارزش ها و پیوندهای مشترک تاریخی-فرهنگی پایدار است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل ابراز امیدواری کرد که در جریان مسوولیت و وظیفه خود برای توسعه و استحکام روابط میان دو کشور گام های موثر بردارد.

در این ملاقات همچنین دو طرف درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، کوشش ها برای دست یافتن به صلح و روابط دو جانبه میان ایران و افغانستان بحث و گفتگو کردند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 3

به "عبدالله: جمهوری اسلامی ایران متحد استراتژیک افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: جمهوری اسلامی ایران متحد استراتژیک افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید