شرایط دریافت تسهیلات مکمل برای متقاضیان مسکن

به گزارش لنجان بلاگ، تهران (پانا)- عضو هیات عامل و معاون طرح و برنامه بانک مسکن شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن برای متقاضیان را تشریح کرد.

شرایط دریافت تسهیلات مکمل برای متقاضیان مسکن

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن مرادی، عضو هیات عامل و معاون طرح و برنامه بانک مسکن، گفت: با افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق نه تنها خانه اولی ها قادر به استفاده از این تسهیلات برای خرید مسکن خواهند بود بلکه متقاضیان تبدیل به احسن واحدهای مسکن و افرادی که پیش از این اقدام به دریافت تسهیلات برای خرید مسکن نموده بودند هم می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی در این باره شرح داد: خانه اولی ها می توانند پس از قولنامه ملک مورد نظر خود به همراه فروشنده و تمام مدارک مالکیتی و هویتی طرفین (فروشنده وخریدار) به بانک مراجعه نموده و اقدام به ارائه درخواست برای دریافت تسهیلات مسکن نمایند.

مرادی اضافه کرد: علاوه بر این افرادی که پیش از این هم با استفاده از تسهیلات خرید مسکن اقدام به خرید مسکن نموده اند هم می توانند بار دیگر از این تسهیلات استفاده نمایند. این افراد در دو گروه طبقه بندی می شوند که دریافت تسهیلات برای هر کدام از متقاضیان در این دو گروه شرایط خاص خود را دارد.

وی شرح داد: دسته اول افرادی هستند که در سال های قبل اقدام به خرید مسکن نموده اند و تسهیلات دریافت نموده و تسهیلات خود را بازپرداخت نموده اند و هم اکنون برای خرید واحد دیگری قصد استفاده از تسهیلات دارند. این افراد برای دریافت دوباره تسهیلات مسکن منعی نداشته و می توانند به همان روشی که گفته شد پس از انجام معامله برای دریافت تسهیلات مراجعه نمایند.

مرادی اضافه کرد: اما دسته دیگر متقاضیانی هستند که هم اکنون در مرحله بازپرداخت تسهیلات دریافت شده برای خرید واحد قبلی خود بوده اما قصد دارند واحد خود را تبدیل به احسن نمایند و برای این منظور قصد دارند از سقف نوتسهیلات استفاده نمایند. این افراد می توانند تسهیلات قبلی را به واحد نو منتقل نمایند و در صورت تمایل بعلاوه مابه التفاوت سقف های قبلی تسهیلات با سقف های نو را هم دریافت نمایند. به اسم مثال اگر فردی سه سال قبل با استفاده از تسهیلات 60 میلیون تومانی اوراق اقدام به خرید مسکن نموده است و در حال حاضر 40 میلیون تومان بدهی دارد هم اکنون در تهران می تواند این تسهیلات را تا 200 میلیون تومان افزایش دهد، یعنی برای واحد نو اقدام به دریافت 160 میلیون تومان مابه التفاوت تسهیلات کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، وی در مورد شرایط انجام چنین اقدامی شرح داد: متقاضیان برای انتقال تسهیلات واحد قبلی به واحد نو باید عملیات خریدوفروش واحد نو و واحد قبلی را به صورت همزمان انجام دهند. اما در صورتی که این همزمانی امکان پذیر نباشد بانک مهلتی چند ماهه (باسم مثال 6 ماهه) برای متقاضیان قائل خواهد شد تا پس از فروش واحد امتیاز تسهیلات برای آن ها محفوظ بماند تا اقدام به خرید واحد نو و انتقال تسهیلات قبلی و به روز رسانی آن به واحد نو نمایند. برای حفظ این امتیاز ضروری است متقاضی اقدام به تعویض وثیقه نموده و سپرده یا سند ملک غیرمنقول دیگری را در رهن بانک قرار دهد. پس از خرید ملک و ارائه سند نو، وثیقه موقت آزاد می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1212

به "شرایط دریافت تسهیلات مکمل برای متقاضیان مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت تسهیلات مکمل برای متقاضیان مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید