شرایط آب و هوایی چه تاثیری در انتقال کرونا دارد؟

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران : سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: کروناویروس در هر شرایط آب و هوایی قابل انتقال است و همچنین دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم هوای سرد این ویروس را از بین می برد.

شرایط آب و هوایی چه تاثیری در انتقال کرونا دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این ویروس عمدتا بین افراد گسترش پیدا می نماید. همچنین بارش باران و برف ممکن است ردپای ویروس را روی نیمکت ها یا سایر اشیا در فضای بیرون رقیق کند اما این باور وجود ندارد که انتقال ویروس از روی سطوح از عوامل اصلی گسترش این بیماری همه گیر است.

به گفته محققان در عوض این نگرانی در خصوص سرمای هوا وجود دارد که درجه حرارت پایین باعث می گردد مردم بیشتر در محیط های بسته به ویژه اماکن شلوغ حضور داشته باشند و شرایطی برای گسترشِ آسان تر ویروس فراهم گردد.

مطالعات نشان داده که درصد قابل توجهی از میزان شیوع کروناویروس در میان اعضای خانواده اتفاق می افتد که افراد از فضاهایی مانند آشپزخانه و حمام به طور مشترک استفاده می نمایند.

همچنین سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمان های مرتبط هشدار داده اند که در فضاهای داخلی با تهویه نامطلوب، انتقال ویروس به راحتی انجام می گردد زیرا کروناویروس می تواند در هوا پخش گردد و ذرات عفونی ممکن است برای چند ساعت در هوا معلق بمانند.

کروناویروس اغلب در فضاهای باز منتقل نمی گردد زیرا هوای تازه، ذرات ویروس را پراکنده می نماید و در عین حال افراد نیز راحت تر می توانند فاصله فیزیکی خود با دیگران را حفظ نمایند. با این حال کارشناسان هشدار می دهند که حضور طولانی مدت افراد در محیط های باز بدون داشتن ماسک هم گسترش کروناویروس را امکان پذیر می سازد.

به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان سلامت معتقدند بهترین راه برای جلوگیری از انتقال ویروس استفاده از ماسک در محیط های عمومی، رعایت فاصله حداقل دو متر از دیگران و شستن مرتب دست هاست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 681

به "شرایط آب و هوایی چه تاثیری در انتقال کرونا دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آب و هوایی چه تاثیری در انتقال کرونا دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید