سخنگوی وزارت خارجه: اتهام زنی آمریکا به ایران توهین به مردم عراق است

به گزارش لنجان بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که اتهام زنی آمریکا علیه ایران در پی اعتراضات گسترده مردم عراق در برابر سفارت آمریکا در بغداد، فرافکنی آشکار و توهین به مردم عراق است.

سخنگوی وزارت خارجه: اتهام زنی آمریکا به ایران توهین به مردم عراق است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه شنبه اتهامات واهی مقامات آمریکایی علیه کشورمان را فرافکنی آشکار و سبُک خواند.

در خصوص تحولات عراق گفت: وقاحت اعجاب آور مقامات آمریکایی در حدیست که پس از به خاک و خون کشیدن حداقل 25 نفر و تعداد زیادی مجروح از مردم عراق، وارد ساختن خسارات مادی و نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آن کشور اینک در یک فرافکنی آشکار و سبُک، اعتراض مردم عراق به این اقدامات سبعانه خود را به جمهوری اسلامی ایران منتسب می کنند.

موسوی ادعای آمریکا را توهین به مردم عراق دانست و افزود: چگونه و بر پایه چه منطقی انتظار دارید ملت عراق در مقابل این همه جنایت سکوت پیشه کند؟!

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آمریکایی ها از یکسو آزاد منشی و استقلال طلبی ملت عراق را نادیده گرفته و از سوی دیگر نقش خود در حمایت از صدام و خلق داعش و به دنبال آن قتل و غارت مردم عراق را فراموش کرده و گویا از یاد برده اند که هنوز توسط مردم عراق اشغالگر شناخته می شوند.

موسوی در سرانجام با تکذیب اتهامات مقامات آمریکایی علیه کشورمان نسبت به هرگونه واکنش نسنجیده و اشتباه در محاسبه از سوی مقامات آمریکایی هشدار داده و کاخ سفید را به تجدیدنظر در سیاست های مخرب خود در منطقه فراخواند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 46

به "سخنگوی وزارت خارجه: اتهام زنی آمریکا به ایران توهین به مردم عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: اتهام زنی آمریکا به ایران توهین به مردم عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید