زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد

به گزارش لنجان بلاگ، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی از معین شدن زمان اعطای کارت های اعتباری با وثیقه سهام عدالت اطلاع داد.

زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد

علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی در رابطه با واریز سود حاصل از سهام عدالت افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند، گفت: پس از آنکه شرکت های سرمایه گذار استانی درج نمادشان صورت گرفت و مجمعشان برگزار گردید می توانند برای دریافت سود یا فروش اقدام نمایند ما تلاشمان این است سهامداران این روش تا انتها اسفند ماه به سودشان به وسیله سامانه سجام دست پیدا نمایند.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار کرد: از انجایی که این سهام یک سهام ارزشمند است، بهتر است تمام افرادی را که در کشور زندگی می نمایند را در برگیرد.

او درباره آشفتگی سهام و رابطه با افت ارزش سهام عدالت، گفت: ارزش سهام عدالت قطع به یقین بالاتر از مبلغی است که افراد می بینند اکنون شرکت سپرده گذاری مرکزی برای جلوگیری از کاهش ارزش این سهام با وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، بانک های مربوط و وزارت اقتصاد جلسات خوبی را برگزار نموده است که به همین منظور می توان به تصمیمات گرفته شده در رابطه با اعطای کارت اعتباری سهام عدالت اشاره نمود.

ماهیار بیان نمود: روش اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به طور مکانیزه انجام می گردد یعنی سهامداران می توانند با مراجعه به درگاه های بانک های عامل می توانند در خواست وثیقه گذاری سهام عدالت را داشته باشند قاعدتا در این روش کارت هایشان به نسبت ارزش سهامشان شارژ می گردد، اکنون چند بانک این فرایند را به صورت مکانیزم انجام دادند و در حال حاضر ما به دنبال تقویت زیر ساختار های حقوقی برای عملکرد بهتراین امر هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این نوید را می دهید که این کارت های اعتباری تا انتها آبان ماه به دست مردم برسد یا خیر؟ توضیح داد: بانک مرکزی ابلاغیه ای را به منظور اعطای کارت های اعتباری سهام عدالت صادر نموده، اینکه برخی از بانک ها عملکردشان درست نیست به زیر ساخت حقوقیشان مربوط می گردد، امیدواریم با توجه به اقدامات اجرا شده امیدواریم تا انتها آباه ماه کارت های اعتباری به دست سهامداران برسد.

فروش بلوکی سهام عدالت آشفته بازار واریز مبلغ فروش را جمع کرد

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد مسائل تغییر روش فروش سهام عدالت از بلوکی به تجمیعی گفت: این سهام ها به روش دستوری خرید یا فروش نمی شوند، در گذشته که روش تجمیعی بود پول افراد خرد خرد به حسابشان واریز اما روش بلوکی سبب شد تا مبالغ به طور یکجا واریز گردد همچنین افرادی که از فروش سهام خود تا قبل از واریز مبلغ به حسابشان پشیمان شده باشند می توانند تغییر رویه دهند.

او در مورد اینکه آیا کارت های اعتباری سهام عدالت به اشخاصی که روش غیر مستقیم را هم انتخاب کردند اختصاص می یابد یا خیر؟ اظهار کرد: ما درصدد این هستیم که هیچ فرقی بین روش مدیریت مستقیم و غیر مستقیم برای این امر نباشد و امیدواریم که به تمام سهام های حاضر در بازار سرمایه را در برگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 646

به "زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید