خبرنگاران کرونا، پرستار، عشق

به گزارش لنجان بلاگ، تهران- خبرنگاران- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی با اشاره به پرکشیدن مهشید -پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت- آن هم در در روز موسوم به عشق، تاکید نمود که مرگ های کرونایی با توجه به ویژگی هایشان، تلخ تر از مرگ بر اثر انواع دیگر بیماری هاست.

خبرنگاران کرونا، پرستار، عشق

به گزارش یکشنبه شب خبرنگاران، ربیعی در این یادداشت خود اضافه کرد: و این بار کرونا، پرستار باردار فداکاری را مادری نکرده از ما گرفت. پرستاری که به عشق خدمت به مردمش، در روز موسوم به عشق پر کشید و کودک هرگز ندیده اش را تنها گذاشت.

مرگ های کرونایی با توجه به ویژگی هایشان، تلخ تر از مرگ بر اثر انواع دیگر بیماری هاست. نوعی تلخی گزنده، تنهایی، غربت زدگی، بهت و ناباوری با مرگ های کرونایی درهم آمیخته است.

شاید در آینده ای نه چندان دور، درمانی قطعی برای این بیماری یافت گردد اما اقتصاددانان گفته اند تا هفت سال آثار مالی کرونا، ادامه خواهد داشت. با این حال روی آثار روانی و اجتماعی کرونا هنوز تحقیقات بسنده ای صورت نگرفته است اما قطعا این آثار نه تنها هفت سال بلکه به صورت نسلی ادامه خواهد یافت. روایت هایی جانسوز گفته خواهد شد و داستانهای بسیاری به رشته تحریر در می آید.

مهشید -پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت- هم یکی از این داستانهاست. درست در ایامی که بچه های نسل جدید از یک سنت اروپایی، بهانه ای ساخته اند برای ابراز محبت، او در راه عشق و شوق به نجات انسانهای دیگر، جان خود را فدا کرد.

این پرستار فداکار، یک زن و بالاتر از آن یک مادر با عشقی تمام و کمال به فرزندش بود. شاید او هم وقتی خسته از کار طاقت فرسای پرستاری و مراقبت از بیماران کرونایی، به استراحت می پرداخت در اندیشه نوشتن نامه ای به کودک زاده نشده اش بود و برایش قصه ها می گفت از اندوه تلخ دیدن زجر کرونایی ها و تلاشش برای نجات جان آنها.

مهشید، مظلومانه پرکشید تا خاطره اش به عنوان یک قهرمان سلامت در ذهن یک جامعه ثبت گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 863

به "خبرنگاران کرونا، پرستار، عشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا، پرستار، عشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید