خبرنگاران معاون استاندارلرستان: عزت و افتخار کنونی کشور مدیون خون شهداست

به گزارش لنجان بلاگ، خرم آباد - خبرنگاران - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آرامش، عزت، افتخار و هر آنچه در داخل و خارج از مرزها داریم به واسطه خون مطهر شهدا و ایثارگری جانبازان است.

خبرنگاران معاون استاندارلرستان: عزت و افتخار کنونی کشور مدیون خون شهداست

به گزارش خبرنگاران، محمود ثمینی عصر پنجشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی در استانداری لرستان برگزار گردید، گفت: امروزه نباید تنها در حد یک تکلیف اداری به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نگاه کنیم چرا که شهدای گرانقدر به دستگاه اداری و فرد خاصی تعلق ندارند.

وی با بیان اینکه اشتغال ایثارگران را دستگاه هایی که در این زمینه متعهد شده اند باید تا رسیدن به مقصد دنبال نمایند اضافه نمود: جهت برطرف مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگران باید جلسات متعددی با دستگاه های مربوطه و همچنین جلسات مشاوره ای برای فرزندان ایثارگر برگزار گردد.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری لرستان اعلام کرد: متاسفانه با گذشت بیش از 30 سال از جنگ تحمیلی هنوز شاهد بلاتکلیفی فرزندان شاهد و ایثارگر هستیم و گاهی در ملاقات با خانواده های شهدا شرمسار شده ایم که فرزندان شهدا و ایثارگر با داشتن مدارک بالای دانشگاهی بیکار هستند.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزار شهدا اعلام کرد: موضوع ساماندهی گلزار شهدا که به عهده شهرداری ها در شهرها و دهیاری ها در روستاست باید با جدیت دنبال گردد به همین دلیل انتظار داریم کلیه شهرداری های استان به ویژه شهرداری مرکز استان جهت تنظیف و ساماندهی گلزار شهدا اقدام نماید.

ثمینی با انتقاد از شهرداری خرم آباد گفت: در جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بارها تکرار نموده ایم که قطعه ای برای ایثارگران متوفی که به درجه شهادت نائل می شوند معین گردد ولی علی رغم اینکه شهرداری بارها قول داده است ، تا به امروز اقدامی نشده است.

وی با بیان اینکه ما هیچ کاری مهمتر از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رسیدگی به امور ایثارگران نداریم توضیح داد: شهرداران سراسر استان به ویژه شهردار مرکز استان طی حداقل 15 روز موظف هستند قطعه مربوط به ایثارگران متوفی را معین و به بنیاد شهید تحویل دهند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان توضیح داد: مسئله نامگذاری معابر و کوچه های شهری توسط شهرداری و شورای شهر باید با جدیت دنبال گردد و از اسامی مبارک شهدا بر روی معابر استفاده گردد و همچنین دستگاه های اجرایی در مورد 20 درصد اعتبارات فرهنگی با بنیاد شهید همکاری لازم را داشته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1039

به "خبرنگاران معاون استاندارلرستان: عزت و افتخار کنونی کشور مدیون خون شهداست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندارلرستان: عزت و افتخار کنونی کشور مدیون خون شهداست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید