خبرنگاران سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند

به گزارش لنجان بلاگ، رشت - خبرنگاران - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: سوادآموزان استان در راستای انعقاد قرارداد با آموزش و پرورش از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند.

خبرنگاران سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند

محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: تفاهمنامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای استان گیلان به منظور ترویج و سازماندهی آموزش های کاربردی و مهارتی مورد احتیاج جامعه منعقد شده است.

وی استفاده از ظرفیت های طرفین در راستای اجرای برنامه های آموزشی - مهارتی مورد احتیاج بیسوادان گروه سنی 49 - 10 سال را موضوع این تفاهمنامه عنوان و توضیح داد: توسعه و ارتقا مهارت دانش و شایستگی های مورد احتیاج مخاطبان، توسعه و ترویج فرهنگ سوادآموزی و فرهنگ مهارت آموزی در جامعه گروه هدف، ترویج و الگوسازی آموزش های کاربردی به واسطه آموزش توام حرفه آموزی و سوادآموزی، فراهم کردن بستر مناسب برای شتاب بخشی به خاتمه بیسوادی و توانمندسازی سوادآموزان با ارائه آموزش های مهارتی و کاربردی از اهداف امضاء این تفاهمنامه است.

حسینی خاطر نشان کرد: تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی بر اساس احتیاجسنجی انجام وفق ضوابط، ابلاغ تعهدات آموزشی به شهرستان ها نواحی و مناطق بر اساس احتیاجهای مهارتی اعلام شده از طرف سوادآموزی، برنامه ریزی اجرای دوره های آموزشی - مهارتی برمبنای استانداردهای مصوب فنی و حرفه ای، تدوین استانداردهای آموزش مهارتی دوره های تکمیلی بین سطوح تحصیلی دوره های سوادآموزی تحکیم و انتقال و تهیه بانک اطلاعات سوادآموزان مهارت آموخته از تعهدات فنی و حرفه ای گیلان است.

وی بیان داشت: شناسایی مشاغل و احتیاجهای آموزشی گروه هدف و اعلام کتبی به سازمان برای تدوین و بازنگری استانداردهای جدید و برگزاری دوره های آموزشی مورد احتیاج، معرفی کارشناسان و متخصصان مجرب برای عضویت در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی است.

حسینی اضافه نمود: تامین اعتبارات و تجهیزات مورد احتیاج متناسب با دوره های آموزشی مورد نظر مهارت آموزی - سوادآموزی، تامین مربیان برای برگزاری دوره های آموزشی سوادآموزی - مهارتی بر مبنای ضوابط، نظارت بر اجرای دوره های آموزشی و تدوین و اجرای طرح احتیاجسنجی آموزشی و مهارتی مخاطبان از تعهدات مشترک آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش استان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در خاتمه گفت : بر اساس این تفاهمنامه سازمان فنی و حرفه ای در صورت صلاحدید می تواند برگزاری دوره های آموزشی مشاغل هدف را با هماهنگی سوادآموزی به موسسات و آکادمی های فنی و حرفه ای آزاد تابعه و مورد تایید خود به شرط رعایت تمامی بندهای این توافقنامه واگذار کند.

این تفاهمنامه به امضاء محمدحسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان رسید.

20 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 800 آکادمی آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 682

به "خبرنگاران سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید