خبرنگاران خرید تضمینی گندم در همدان رکورد پارسال را شکست

به گزارش لنجان بلاگ، همدان- خبرنگاران- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از خرید تضمینی 419 هزار و 634 تن گندم از کشاورزان استان اطلاع داد و گفت: این میزان خرید رکورد سال گذشته را شکست.

خبرنگاران خرید تضمینی گندم در همدان رکورد پارسال را شکست

مسعود بکایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: سال گذشته در مجموع 410 هزار و 476 تن گندم به صورت تضمینی از گندمکاران استان خریداری شد که سال جاری این میزان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 836 میلیارد تومان از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است گفت: 222 میلیارد تومان دیگر نیز در روزهای آینده به حساب گندمکاران واریز می گردد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان اعلام کرد: با تدابیر اجرا شده برای پرداخت برخط بهای خرید تضمینی محصولات، تا به امروز 79 درصد مطالبات گندمکاران استان پرداخت شده است.

بکایی به پرداخت 100 درصد بهای خرید تضمینی دانه های روغنی به کشاورزان همدانی اشاره نمود و اضافه کرد: یک هزار و 937 تن کلزا از تولیدکنندگان استان خریداری شد که 9 میلیارد تومان بهای آن به طور کامل به حساب فروشندگان واریز شد.

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان خرید تضمینی گندم و کلزا ادامه دارد و تا زمانی که محصول برداشت نشده در مزارع استان وجود دارد، مراکز خرید نیز دایر هستند.

نرخ یک کیلوگرم خرید تضمینی گندم 2 هزار و 500 تومان و کلزا چهار هزار و 660 تومان اعلام شده است.

60 مرکز خرید در سراسر استان و یک مرکز در شهرستان نهاوند کار خرید تضمینی گندم و کلزا را در استان همدان به عهده دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 533

به "خبرنگاران خرید تضمینی گندم در همدان رکورد پارسال را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خرید تضمینی گندم در همدان رکورد پارسال را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید