خبرنگاران برخورد انضباطی با متخلفان در حمایت از نظم بازار سرمایه

به گزارش لنجان بلاگ، تهران - خبرنگاران - معاون حقوقی سازمان بورس با اشاره به اینکه سازمان بورس در حمایت از نظم بازار با اقتدار عمل می کند، گفت: در صورت عدم اجرای مقررات بازارگردانی و بازارسازی توسط اشخاص حقوقی که با محکومیت انضباطی روبرو شده اند، سازمان بورس پرونده این اشخاص حقوقی را به قوه قضائیه ارسال خواهد کرد.

خبرنگاران برخورد انضباطی با متخلفان در حمایت از نظم بازار سرمایه

جعفر جاقتصادی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در ادامه نظارت و پی گیری اجرای مقررات بازارگردانی، بازارسازی و در جهت صیانت از ثبات بازار سرمایه و حمایت از سهامداران امروز به 10 پرونده دیگر مربوط به تخلف از مقررات بازارگردانی رسیدگی شد.

وی با بیان اینکه براساس پیگیری های انجام شده 50 نفر از مدیران متخلف شناخته شده و به سلب صلاحیت و جریمه نقدی محکوم شدند، اضافه کرد: 9 ناشر (شخص حقوقی) به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم و یک ناشر و مدیران مربوطه آن هم که مستندات و دفاعیات محکمه پسند مبنی بر اهتمام در اجرای مقررات را ارائه کردند تبرئه شدند.

جاقتصادی اظهار داشت: بدین ترتیب در هفته های اخیر به پرونده 30 شخص حقوقی که مقررات بازار را نقض کرده بودند رسیدگی و 27 شرکت با محکومیت انضباطی روبرو شدند.

به گفته معاون حقوقی سازمان بورس، در مجموع حدود 139 نفر از مدیران این شرکت ها به مجازات سلب صلاحیت محکوم شده اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اشخاص حقوقی در این مدت تعامل خوبی را برای اجرای مقررات داشتند، اظهار داشت: بازار سرمایه باید در یک تعامل درونی، اقدام به انتظام بخشی کند که راه حل نهایی ثبات و رونق بازار سرمایه ساز و کار های حرفه ای بازار و نهادسازی است.

جاقتصادی اضافه کرد: بازار سرمایه ایران ظرفیت های مدیریتی و حرفه ای بسیاری دارا است به همین دلیل آینده روشنی را پیش رو دارد.

به گزارش خبرنگاران، در چند روز گذشته جعفر جاقتصادی، معاون حقوقی سازمان بورس گفت: تا به امروز 97 پرونده در مورد تخلفات بورسی فعالان فضای مجازی در مراجع قانونی مطرح شده است، 170 مورد به پلیس امنیت اقتصادی ارجاع شده، در مورد 26 پایگاه اینترنتی که مرتکب تخلفات بورسی و اعمال مجرمانه می شدند، از طریق دادستانی اقدامات لازم پیگیری شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 683

به "خبرنگاران برخورد انضباطی با متخلفان در حمایت از نظم بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخورد انضباطی با متخلفان در حمایت از نظم بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید