جزئیات پرداخت وام به دارندگان سهام عدالت بدون ضامن

به گزارش لنجان بلاگ، نماینده وزارت اقتصاد گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و کارت اعتباری سهام عدالت احتیاج به ضامن ندارند.

جزئیات پرداخت وام به دارندگان سهام عدالت بدون ضامن

به گزارش تسنیم، موسوی، نماینده وزارت اقتصاد گفت: شبکه بانکی کوشش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند احتیاج های اساسی و خردشان را مبتنی بر دارایی شان رفع نمایند.

وی در ادامه اضافه کرد: از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به صورت غیرحضوری از درگاه ها معین شده ارسال کند.

موسوی با بیان اینکه برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، احتیاج به مراجعه حضوری به شعب بانک ها نیست، توضیح داد: متقاضیان در بانک ملی به وسیله سامانه ایوا و در بانک تجارت به وسیله سامانه زمرد اقدام نمایند.

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد احتیاج مدارک هویت سنجی است و بر اساس هماهنگی ها با سازمان بورس، این کارت ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

وی تأکید کرد: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز های آینده برای سایر بانک ها اطلاع رسانی خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده نمایند.

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از کارت فیزیکی هم استفاده نگردد و خرید به وسیله کیوآرکد انجام گردد.

وی با اعلام اینکه بازپرداخت این تسهیلات سه ساله است، گفت: نرخی که در نظر گرفته شده 18 درصد است، اما اگر مصرف نماینده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی گردد.

موسوی با اشاره به متغیر بودن میزان اقساط توضیح داد: ارزش کارت های اعتباری 50 یا 60 درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس می تواند آن را به عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات احتیاج به ضامن ندارد.

پیش از این معاون امور بانکی وزیر اقتصاد گفته بود: صاحبان سهام عدالت از روز 25 بهمن 99 کارت اعتباری دریافت می نمایند.

عباس معمارنژاد تصریح نموده بود: بانک های ملی و تجارت به صاحبان سهام عدالت کارت اعتباری می دهند، این خدمات به صورت غیرحضوری ارائه می گردد و معادل 50 درصد ارزش سهام عدالت است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 901

به "جزئیات پرداخت وام به دارندگان سهام عدالت بدون ضامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت وام به دارندگان سهام عدالت بدون ضامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید