توافق ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه سیریک

به گزارش لنجان بلاگ، مجری طرح های نیروگاهی بخار شرکت برق حرارتی از توافق این شرکت با پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان با استفاده از وام دولتی روسیه اطلاع داد.

توافق ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه سیریک

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، بهنام خائفی نژاد گفت: با توجه به معرفی پیمانکار جدید از سوی وزارت انرژی روسیه برای ساخت نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان، مذاکرات قراردادی با این شرکت از ابتدای سال آغاز شد که پس از برگزاری 90 جلسه نهایتاً توافق لازم با شرکت روسی انجام و قرارداد به امضای طرفین رسید.

مجری طرح های نیروگاهی بخار شرکت مادرتخصصی فراوری نیروی برق حرارتی ادامه داد: پس از نهایی شدن این قرارداد با حضور نمایندگان کارفرما، مشاور و نمایندگان وزارت انرژی روسیه و ایران، زمین ساختگاه پروژه به مساحت تقریبی 200 هکتار در اختیار پیمانکار جدید نهاده شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فاز اول مطالعات تکمیل و آغاز فاز دوم مطالعات در دستور کار است، گفت: مطابق با برنامه ریزی اجرا شده پس از دریافت تایید نهایی وزارت دارایی روسیه و متعاقباً گشایش ال سی پروژه، در آینده نزدیک عملیات اجرایی نیروگاه آغاز می گردد.

به گفته این مقام مسئول اعتبار مورد احتیاج برای اجرای این پروژه بالغ بر 1.4 میلیارد یورو است که از محل وام اعطایی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران تامین می گردد. با توافقات اجرا شده، بخش اجرایی این پروژه به طور کامل توسط پیمانکاران ایرانی انجام می گردد و در بخش تامین تجهیزات نیز از توان سازندگان داخلی استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 650

به "توافق ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه سیریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه سیریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید