بیانیه انتخاباتی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: آمده ایم با شعارفوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی

به گزارش لنجان بلاگ، تهران (پانا) - دو اسطوره فوتبال ایران که نامزد ریاست و نایب رئیسی فدراسیون فوتبال شده اند، با انتشار بیانیه ای ورود خود را رسماً اعلام کردند.

بیانیه انتخاباتی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: آمده ایم با شعارفوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی

در بیانیه مشترک علی کریمی و مهدی مهدوی کیا آمده است:

بدون تعارف می خواهیم برخی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمین مان، از هواداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از روسای هیات ها و مدیران باشگاه ها در میان بگذاریم.

با اینکه در هفته های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده های شان و هواداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیمان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و کمک به آینده پر طرفدارترین ورزش ایران مصمم تر از قبل کرده است.

علی کریمی و مهدی مهدوی کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالی که سالها با گوشت و پوست و استخوان شان فوتبال را لمس کرده اند، خیلی خوب می دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخارآفرینی و موفقیت های فوتبالی اشک شوق می ریزند و در شکست ها و ناکامی ها روزها افسرده و سرخورده می شوند و ما اهالی فوتبال، سالها این غم ها و شادی ها را از نزدیک شاهد بوده ایم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته ایم.

امثال مهدوی کیا و کریمی ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده اند و یقینا به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و فرصتی که فراهم شد تا فوتبالی ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات 10 اسفند شویم. از معادلات پشت پرده کاملا آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم نقدها چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصی نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملا پاک و شفاف باشد.

فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم شود، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان، هواداران و استعدادهای ناب و... نادیده گرفته و فقط عده ای خاص و بعضا چهره های غیرفوتبالی از آن بهره مند شوند.

پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهای مان دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهای ما صرفا حرف نیست و حالا که آمده ایم شعارمان خیلی واضح و روشن فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی است.

این شعار هیچ تضادی با رایزنی و گفت و گو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی های میلیون دلاری، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

برای ما جهت و نقشه راه با تدوین یک برنامه استراتژیک و مدون مشخص است، برنامه ای که به کمک افراد متخصص در حوزه های اقتصادی، حقوقی، امور مربوط به داوری و مسایل بین المللی و... آماده شده تا هر مدیری که توان حرکت در چارچوب برنامه تدوین شده را داشته باشد، ما را همراهی کند. برنامه هایی که تمامی فعالیت هایش شفاف و روشن است، جهتی که فرد ناسالم نمی تواند همراهش باشد و مدیر سالم قادر خواهد بود تا خط سرانجام ما را همراهی کند. بنابراین مقابل هیچ فرد یا هیاتی گارد بسته نداشته و نداریم مگر اینکه فردی علاقه ای به همراهی در این برنامه شفاف نداشته باشد.

در این برنامه جایی برای ارایه گزارش دروغین وجود ندارد و نمی توان با آمار نادرست باشگاه های مان را به سازمان داخلی و خارجی درآمدزا معرفی کنیم در حالی که این فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی کاملا ورشکسته است.

در این برنامه استراتژیک توسعه فوتبال از پایه تا رده های بالا در اولویت واقع شده است، به مسایل فوتبال بانوان ریشه ای توجه شده و برای داوران مصونیت و استقلال بیشتری در نظر گرفته شده است.

پاک سازی فوتبال صرفا یک شعار نیست بلکه برای ما یک هدف است، هدفی که با زد و بندهای همیشگی محقق نخواهد شد، چون معتقدیم سرانجام زد و بندهای نادرست ختم می شود به قراداد ننگین با ویلموتس، شعار و عوام فریبی به استفاده از VAR و سواستفاده از احساسات هواداران، هدیه دادن پست های مختلف به دوستان، شرایط مبهم و درد آور فوتبال بانوان، مسائل فراوان ورزشگاه ها، بدهی های کلان و صدها معضل دیگر.

با کریمی و مهدوی کیا یا بدون ما، امیدواریم در انتخابات 10 اسفند فضا همانی نباشد که سال ها فوتبال ایران از آن لطمه خورده و در کنار 85 میلیون جمعیت فقط عده ای خاص از آن بهره برده اند و فوتبال هم قربانی شعارهای بی پایه و اساس شده است.

فوتبال پاکم آرزوست

دوستدار شما

علی کریمی - مهدی مهدوی کیا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 908

به "بیانیه انتخاباتی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: آمده ایم با شعارفوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه انتخاباتی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: آمده ایم با شعارفوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید