برگزاری رزمایش مقابله با بیماری شاربن در بیرجند

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران/خراسان جنوبی رییس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: رزمایش مقابله با بیماری شاربن با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند برگزار گشت.

برگزاری رزمایش مقابله با بیماری شاربن در بیرجند

حسن علیزاده، امروز پنج شنبه 8 آبان به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: این رزمایش به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و با هدف پیشگیری از بروز بیماری و خسارات احتمالی برگزار شد.

وی افزود: در این رزمایش که با همکاری اداره حفاظت محیط زیست در منطقه حفاظت شده باقران بیرجند برگزار شد، اکیپ مقابله با بیماری شبکه دامپزشکی بیرجند مراحل شناسایی، نمونه برداری و ضد عفونی منطقه آلوده را برعهده داشت.

به گزارش خبرنگاران، رییس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: سیاه زخم یا بیماری شاربن از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام است که در انسان به سه شکل جلدی یا پوستی، تنفسی و گوارشی مشاهده می شود که در بین آنها نوع جلدی شایع ترین شاربن انسانی است.

وی خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است که با اجرای آن می توان از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کرد یا میزان خسارات و تلفات را به حداقل ممکن رساند.

علیزاده یادآور شد: با توجه به ماهیت کار دامپزشکی به ویژه در حوزه مبارزه با بیماری های واگیر و برخی بیماری های نوپدید، برگزاری چنین مانورهایی باعث افزایش توان و آمادگی پرسنل دامپزشکی همچنین هماهنگی دستگاه های مرتبط در زمان بروز تهدید یا خطرات احتمالی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 643

به "برگزاری رزمایش مقابله با بیماری شاربن در بیرجند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رزمایش مقابله با بیماری شاربن در بیرجند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید