افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن ، نرخ سود تسهیلات تغییر نکرد

به گزارش لنجان بلاگ، مدیر امور اعتباری بانک مسکن در حالی از افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن در سال 99 تا 250 میلیون تومان اطلاع داد که نرخ سود این تسهیلات مشابه سال گذشته همان 18 درصد باقی مانده و تغییر نکرد.

افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن ، نرخ سود تسهیلات تغییر نکرد

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش لنجان بلاگ به نقل از فارس، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به اینکه سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران به 250 میلیون تومان افزایش یافته است گفت: سقف تسهیلات ساخت مسکن بر اساس مصوبه هیات مدیره بانک مسکن با 47 درصد افزایش به 250 میلیون تومان،مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 230 میلیون تومان و در شهرهای زیر 200 هزار نفر به 180 میلیون تومان رسیده است.

علمداری در پاسخ به این سوال که سازندگان مسکن نرخ سود این تسهیلات را بالا می دانند گفت: نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن در سال 99 نیز همان 18 درصد خواهد بود.

وی اضافه کرد: به هر حال رشد 47 درصدی سقف تسهیلات تا 80 درصد هزینه های ساخت را پوشش خواهد داد اما آنچه که تعیین است این است که بانک مسکن هم محدودیت هایی در پرداخت تسهیلات دارد و این نرخ همان نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است.

به گفته وی، آمار مشارکت مدنی تسهیلات ساخت مسکن در سال 98 نسبت به سال 97 بالغ بر 51 درصد افزایش داشته است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه به طور متوسط هزینه ساخت مسکن دو و نیم میلیون تومان است گفت: افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن می تواند تا 80 درصد هزینه های ساخت منهای هزینه های صدور پروانه ساختمانی و قیمت زمین را پوشش دهد.

علمداری اضافه کرد: بخش مسکن به دلیل ارتباط مستقیم با 135 شغل می تواند محرک خوبی برای اقتصاد کشور و سایر صنایع باشد پس رونق بخش مسکن در امسال که به نام جهش فراوری نامگذاری شده می تواند به تحقق این شعار یاری بسیاری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 164

به "افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن ، نرخ سود تسهیلات تغییر نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن ، نرخ سود تسهیلات تغییر نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید