اعلام همبستگی شخصیت های فرهنگی روسیه با مردم ایران و مخالفت با تحریم های آمریکا

به گزارش لنجان بلاگ، سفیر ایران در فدراسیون روسیه با ولادیمیر یاکونین رئیس انستیتو گفت وگوی تمدنها و بنیاد پریزوانی ومیخائیل پیاتروفسکی رئیس موزه ارمیتاژ و خانم نرگس احد اوا رئیس انجمن دوستی ایران و روسیه در پترزبورگ به وسیله ویدیو کنفرانس و تلفنی گفت وگو کرد.

اعلام همبستگی شخصیت های فرهنگی روسیه با مردم ایران و مخالفت با تحریم های آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش لنجان بلاگ، در این گفت وگوها کاظم جلالی ضمن مرور همکاری های فرهنگی گذشته با این نهادها، تجربه کارهای مشترک را سودمند و ثمر بخش توصیف و اظهار امیدواری کرد که در آینده همکاریهای مشترک وسیعتر و جدی تر پیگیری گردد.

وی ضمن تشریح همدلی و همراهی مردم و مسئولان ایران برای مقابله با ویروس کرونا، تحریمهای ظالمانه امریکا را علاوه بر نوعی تروریسم اقتصادی، اقدامی تروریستی در جهت ایجاد مشکل در نظام بهداشت و سلامت مردم ایران دانست.

سفیر ایران در فدراسیون روسیه توفیق در مقابله با ویروس کرونا را مستلزم کوشش جمعی جامعه جهانی دانست و ایجاد محدودیت های دولت امریکا را در دسترسی ایران به منابع اقتصادی برای رویارویی با این مشکل، تهدید سلامت جامعه ایران و مجموعه شهروندان جامعه جهانی دانست.

وی از این چهره های فرهنگی روسیه خواست که با ملت ایران برای رویارویی با این ظلم آشکار همصدا شوند و انتقال دهنده صدای مظلومیت و دادخواهی ملت ایران به جامعه جهانی باشند.

به گزارش لنجان بلاگ، این چهره های فرهنگی روس ضمن یادکرد مثبت از همکاریهای فرهنگی در سالهای گذشته با کشورمان ، ایران را کشوری مقاوم و شجاع و اثر گذار در جامعه جهانی، توصیف کردند و تحریم اقتصادی ایران را غیر عادلانه ارزیابی و اظهار امیدواری کردند که در سایه این همدلی و همراهی و مسئولیت شناسی ملت ایران، بر این مشکل غلبه گردد.

آنان با تاکید بر مسئولیت اجتماعی همه فرهیختگان، بر همراهی خود با ملت ایران تاکید کردند و یادآور شدند که با ملت و دولت ایران همراه و همدل هستند و می کوشند تا صدای مظلومیت مردم ایران در موقعیت حساس کنونی باشند.

در انتها این گفت وگوها، طرفین اظهار امیدواری کردند با انتها یافتن مشکل کرونا همکاریهای فرهنگی دو کشور با شتاب بیشتری پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 281

به "اعلام همبستگی شخصیت های فرهنگی روسیه با مردم ایران و مخالفت با تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام همبستگی شخصیت های فرهنگی روسیه با مردم ایران و مخالفت با تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید