آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد

به گزارش لنجان بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم 5 نفر از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد.

آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل لنجان بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه ساعاتی مانده به شروع انتخابات مجلس شورای اسلامی، طی بیانیه ای گفت که نام 5 نفر از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به فهرست افراد تحت تحریم دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه افزوده شده است.

بر اساس این بیانیه، نام آیات عظام جنتی و یزدی و آقایان کدخدایی، ره پیک و صادقی مقدم در فهرست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه رد صلاحیت افراد برای رقابت در انتخابات اقدام به افزودن نام این 5 عضو شورای نگهبان به فهرست تحریم های خود نموده است.

مقامات آمریکایی طی هفته های اخیر چندین بار اظهارات مداخله جویانه ای را درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و فرایند تأیید صلاحیت نامزدها مطرح نموده و شورای نگهبان قانون اساسی را آماج نقدها بی اساس خود قرار داده بودند.

اکنون وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان آخرین تیر ترکش خود برای تأثیر گذاشتن بر فرایند انتخابات در ایران، در فاصله 13 ساعت مانده به گشایش حوزه های اخذ رأی اقدام به تحریم 5 نفر از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی به عنوان نهاد ناظر بر انتخابات جمهوری اسلامی ایران نموده است.

وزارت خزانه داری آمریکا که پیش این نیز دهها نفر از مقامات، نهادها و شرکت های ایرانی را تحریم نموده، در ماه های اخیر عملاً نشان داده است که دیگر گزینه ای برای اعمال فشار بر ایران در اختیار ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 171

به "آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید